Cvajta: Napadač koji daje golove - Simon Terode!

Sa njim u timu Keln ne mora da brine!

Fudbal 25.11.2018 | 08:00
Kada imate napadača kakav je Simon Terode onda morate da budete na vrhu tabele. Upravo je takav slučaj sa Kelnom u Cvajti. Jarčevi su danas gostovali Darmštatu i slavili su na strani sa 0:3 (0:0).

Najvažniji momenat utakmice bio je 56. minut kada je Keln konačno uspeo da probije štit domaćina. Sve posle toga je bilo mnogo lakše.

Naravno, za probijanje tog štita bio je zadužen Simon Terode. Kakav je to ubilački instinkt. Jako lep gol glavom i stvari su postale dosta lakše po Keln. Terodeu je ovo bio 16. gol u sezoni Cvajte.

Posle ovoga Keln je mogao da se malo opusti, a to je dovelo do dva nova gola do kraja utakmice. Prvo je strelac bio Rafael Čikos u 67. minutu, a posle njega je pogodio i Džon Kordoba tri minuta kasnije.

Keln je sa ova tri boda stigao do kote 27 što ga drži na deobi prvog mesta sa Hamburgerom koji doduše ima utakmicu manje.

Darmštat je ostao na 17 bodova. U donjem je delu tabele, ali još mu ne sija alarm za opstanak.

NEMAČKA 2 - 14. KOLO