ЕЛ: А онда је Жељко увео Гудурића... И рафал!!!

Гудурић без промашаја за три – Фенер славио у Тел Авиву! Кошаркаши Фенербахчеа победили су на гостовању Макаби са 74:70, у деветом колу Евролиге.  Гудурић "сипа" тројке - 62,5% ове сезоне! Марко је у 48 сати шутирао 100 одсто ван линије 6,24, па је поенима за победу у Тел Авиву избио на чело листе тројкаша у првих девет рунди Евролиге.  Фантастично издање српског репрезентативца у последњој четвртини.  Радоњићев Бајерн протутњао Канарским острвима! Кошаркаши Бајерна из Минхена победили су на гостовању Гран Канарију са 89:74, у деветом колу Евролиге.  Биће Радоњићев Бајерн кандидат за плеј-оф! Баварци славили на гостовању Гран Канарији - 89:74.

Кошарка 22.11.2018 | 23:20
На терену за турски тим били су репрезентативци Србије Никола Калинић и Марко Гудурић, који су имали добре роле.

Калинић није бриљирао у нападу (2п, 1/5), али је имао седам скокова, док је Гудурић постигао 13 поена, уз 3/3 ван линије 6,75.

Најефикаснији у тиму Жељка Обрадовића био је Костас Слукас са 18 поена, док је Јан Весели убацио 11, односно Ловерњ осам, који је имао и осам скокова.

Макаби није одиграо толико лошу партију, али је претрпео седми осми пораз у девет утакмица. По 15 поена постигли су Вилбекин и Калојаро, док је Диандре Кејн убацио девет.

Фенербахче је остварио осму победу и налази се на врху табеле, док је Макаби на зачељу.

Целу утакмицу ништа није полазило за руком Марку Гудурићу, промшивао је, грешио је, али га ЖељкоОбрадовић није заборавио и српски репрезентативац му је вратио можда и најбоље одиграном четвртином у каријери.

„Клали су се“ Макаби и Фенербахче целу утакмицу у Тел Авиву, смењивали се у вођству, нико није успевао резултатски да се одлепи, да би Марко Гудурић фантастичном ролом у последњем кварталу направоио разлику коју Макаби није успео да стигне – 70:74.

Макаби је боље отворио утакмицу, константно водио, али је Фенер у другој четвртини успео да се врати и чак поведе. Понос Израела је узвратио истом мером и на полувреме отишао са пет разлике. У трећем кварталу је домаћи тим имао и осам поена предности. Ипак, Костас Слукас се разгоропадио у трећој четвртини када је убацио осам поена и донео Фенеру преокрет. У последњу четвртину се ушло са егал резултатом (55:55) и чекао се неко ко ће преломити.

Жељко Обрадовић је храбро дао поверење Гудурићу који је био јак лоше у прве две четвртине када је промашио све што је шутнуо (0/3 шут) и направио неколико грешака. Ипак, Обрадовић је знао каквим оружјем располаже некадашњи кшааркаш Црвене звезде. Гудурић је ушао осам минута пре краја меча, било је 57:57 и онда је кренуо рафал!

Прво је погодио тројку за Фенерово вођство 60:57, потом још једну за 64:59, па двојку за 66:62, а онда још једну тројку за 69:62 на четири минута до краја! На крају је још једном погодио за два поена и преломио питање победника. Макаби до краја није успео да сустигне Фенерову предност иако је имао шансе за то. Од 19 поена Фенербахчеа у последњој четвртини, Гудурић је убацио чак 13! Без промашаја из игре. Укупно је на терену провео нешто мање од 20 минута...

Слукас је био једини ефикаснији од њега са 18 поена, Весели је додао 11, а Никола Калинић је имао скроман кошгетерски учинак. Дао је само два поена уз шут 1/5, али је имао седам скокова. Код Макабија јеКалојаро убацио 18 поена.

Марко Гудурић погодио је најважније поене за "бацк то бацк" победе Фенербахчеа у другој "дуплој" недељи од старта Евролиге!

Леворуки шутер одиграо је утакмицу без промашаја пре 48 сати у Истанбулу и помогао поготком са дистанце на 0,3 до краја да Фенербахче убаци тек другу евролигашку "стотку" код куће, од доласка Жељка Обрадовића, а онда на врућем терену у Тел Авиву убацио 13 од последњих 17 поена свог тима и тако решио завршницу с Макабијем за 70:74 (16:13, 25:23, 12:19, 17:19).

Гудура је погодио последњих пет шутева на мечу!

За разлику од утакмице са Дарушафаком, када је шутирао са 100 одсто успешности из игре (5/5 за два и 1/1 за три), бивши кошаркаш Црвене звезде није био перфектан у шуту за два поена (2/5) пред око 11.000 људи у "Менора Мивтачим" дворани, али јесте у шуту за три (3/3), у ком тренутно нема конкуренцију на евролигашким паркетима.

Гудурић је убацио шест од последњих девет, односно девет од 13 тројки!

Он са учинком од 62,5 одсто предводи евролигашку конкуренцију ове сезоне (10/16).

До почетка 9. кола, најбољи проценат у шуту за три поена у Евролиги имао је Алек Петерс из ЦСКА 16/27, 59,26%), испред Едвина Џексона (22/39, 56,4%) и Даириса Бертанса (17/31, 54,8%), али их је претекао Гудурић серијом од четири тројке из исто толико покушаја у три вечери.

Било је 62:66 на семафору у Израелу овог четвртка увече када се Гудурић подигао на трећу тројку - успешно, а онда у наредном нападу погодио и за два поена и донео Фенеру предност од 63:71, што "Понос Израела" није успео да надокнади у преосталих 2:38 минута.

Макаби је сменио тренера Невена Спахију због серије од шест пораза у првих седам мечева, али његов наследник Јанис Сферопулос у 48 сати није успео то да преокрене - на пораз од Ефеса у Истанбулу надовезао се и онај од Фенербахчеа код куће.

Анђело Калојаро убацио је 17 поена за домаћина (5/8 за два, 2/4 за три), уз осам скокова и три украдене лопте, док су Џони О'Брајант и Скоти Вилбекин сакупили по 11 уз комбиновани шут из игре 7/26 (26,9%).

Само је Вилбекин одапео 11 тројки, убацио три и био тек нешто слабији од остатка екипе (4/12).

Никола Калинић играо је 23 минута и убацио четири поена (1/5 из игре), уз седам скокова и једну асистенцију, док су Јан Весели са 11 поена и два скока, односно Жофри Ловерњ са осам поена и осам скокова били међу ефикаснијим играчима у Обрадовићевом тиму.

Гудурић за три поена у Евролиги:

2015/16 Црвена звезда 23/62 (37,2%)
2016/17 Црвена звезда 28/92 (30,4%)
2017/18 Фенербахче 37/83 (44,6%)
2018/19 Фенербахче 10/16 (62,5%)

Радоњићев Бајерн протутњао Канарским острвима! Кошаркаши Бајерна из Минхена победили су на гостовању Гран Канарију са 89:74, у деветом колу Евролиге.

Српски кошаркаш Владимир Лучић одиграо је добар меч за победнички састав, док је Дангубић имао партију испод просека.

Бивши кошаркаш Партизана постигао је 11 поена и уз то је имао четири скока, док је некадашњи играч Црвене звезде убацио само два поена.

За клуб из Минхена није играо Стефан Јовић, као ни Милан Мачван, који је већ неко време ван терена због повреде колена.

Бајерн је меч решио у последњој деоници коју су одиграли на веома високом нивоу и добили је резултатом 28:12.

Најефикаснији у победничком саставу био је Маодо Ло са 22 поена, Дерик Вилијамс је убацио 20, Копене је убацио 11, а Букер десет.

У домаћем саставу Балвин и Ериксен су убацили 15, док је српски кошаркаш Никола Радичевић постигао шест, уз четири асистенције.

После девет одиграних утакмица минхенски клуб има скор 4/5, док је клуб с Канарских острва на 2/7.

Јесу порази против ЦСКА и Олимпијакоса уздрмали Радоњићеву чету, али Бајерн из Минхена ће бити озбиљан кандидат за ТОП 8 Евролиге ове године. Тим миз Баврске стигао је до четврте победе у овогодишњем издању најјачег европског такмичења, пошто је као гост савладао Гран Канарију - 89:74

Много тога је Бајерн издржао на Канарским Острвима. Жилави домаћин се није предавао, имао је и предност у трећој четвртини, али је Радоњићев тим без помоћи Стефана Јовића одиграо на високом нивоу када је било најпотребније. Тројка Лучића и офанзивни скокови Ђедовића скршили су отпор Гран Канарија.

Бајерн сада има четири победе и лналази се близу плеј-оф зоне. Вечрас је одлучила сјајна игра Бавараца почетком последње четвртине. Бајерн је направио серију 10: и завршио посао. Била је то класична Радоњићева игра која је одбраном ломила ривала

Велики допринос тријуфу чете Дејана Радоњића дао је Владимир Лучић са 11 поена и два скока. Међутим, убедљиво најбољи у немачком тиму били су Ло (22 поена) и Вилијамс (20 поена). Дангубић је посртигао два поена и имао два скока.

Код домаћина је био најбољи Балвин са 15 поена.

Реал Мадрид – Гран Канарија 89:76

Табела: ЦСКА 8-0, Реал 8-1, Фенербахче 8-1, Ефес 7-2, Армани 6-2, Панатинаикос 5-3, Барселона 5-3, Олимпијакос 5-4 (плеј-оф), Бајерн 4-5, Жалгирис 3-5, Басконија 3-5, Химки 2-6, Гран Канарија 2-7, Макаби 1-8, Будућност 1-7, Дарушафака 1-8.

Извор: мондо.рс/Б92/моззартспорт