EL: A onda je Željko uveo Gudurića... I rafal!!!

Gudurić bez promašaja za tri – Fener slavio u Tel Avivu! Košarkaši Fenerbahčea pobedili su na gostovanju Makabi sa 74:70, u devetom kolu Evrolige.  Gudurić "sipa" trojke - 62,5% ove sezone! Marko je u 48 sati šutirao 100 odsto van linije 6,24, pa je poenima za pobedu u Tel Avivu izbio na čelo liste trojkaša u prvih devet rundi Evrolige.  Fantastično izdanje srpskog reprezentativca u poslednjoj četvrtini.  Radonjićev Bajern protutnjao Kanarskim ostrvima! Košarkaši Bajerna iz Minhena pobedili su na gostovanju Gran Kanariju sa 89:74, u devetom kolu Evrolige.  Biće Radonjićev Bajern kandidat za plej-of! Bavarci slavili na gostovanju Gran Kanariji - 89:74.

Košarka 22.11.2018 | 23:20
Na terenu za turski tim bili su reprezentativci Srbije Nikola Kalinić i Marko Gudurić, koji su imali dobre role.

Kalinić nije briljirao u napadu (2p, 1/5), ali je imao sedam skokova, dok je Gudurić postigao 13 poena, uz 3/3 van linije 6,75.

Najefikasniji u timu Željka Obradovića bio je Kostas Slukas sa 18 poena, dok je Jan Veseli ubacio 11, odnosno Lovernj osam, koji je imao i osam skokova.

Makabi nije odigrao toliko lošu partiju, ali je pretrpeo sedmi osmi poraz u devet utakmica. Po 15 poena postigli su Vilbekin i Kalojaro, dok je Diandre Kejn ubacio devet.

Fenerbahče je ostvario osmu pobedu i nalazi se na vrhu tabele, dok je Makabi na začelju.

Celu utakmicu ništa nije polazilo za rukom Marku Guduriću, promšivao je, grešio je, ali ga ŽeljkoObradović nije zaboravio i srpski reprezentativac mu je vratio možda i najbolje odigranom četvrtinom u karijeri.

„Klali su se“ Makabi i Fenerbahče celu utakmicu u Tel Avivu, smenjivali se u vođstvu, niko nije uspevao rezultatski da se odlepi, da bi Marko Gudurić fantastičnom rolom u poslednjem kvartalu napravoio razliku koju Makabi nije uspeo da stigne – 70:74.

Makabi je bolje otvorio utakmicu, konstantno vodio, ali je Fener u drugoj četvrtini uspeo da se vrati i čak povede. Ponos Izraela je uzvratio istom merom i na poluvreme otišao sa pet razlike. U trećem kvartalu je domaći tim imao i osam poena prednosti. Ipak, Kostas Slukas se razgoropadio u trećoj četvrtini kada je ubacio osam poena i doneo Feneru preokret. U poslednju četvrtinu se ušlo sa egal rezultatom (55:55) i čekao se neko ko će prelomiti.

Željko Obradović je hrabro dao poverenje Guduriću koji je bio jak loše u prve dve četvrtine kada je promašio sve što je šutnuo (0/3 šut) i napravio nekoliko grešaka. Ipak, Obradović je znao kakvim oružjem raspolaže nekadašnji kšaarkaš Crvene zvezde. Gudurić je ušao osam minuta pre kraja meča, bilo je 57:57 i onda je krenuo rafal!

Prvo je pogodio trojku za Fenerovo vođstvo 60:57, potom još jednu za 64:59, pa dvojku za 66:62, a onda još jednu trojku za 69:62 na četiri minuta do kraja! Na kraju je još jednom pogodio za dva poena i prelomio pitanje pobednika. Makabi do kraja nije uspeo da sustigne Fenerovu prednost iako je imao šanse za to. Od 19 poena Fenerbahčea u poslednjoj četvrtini, Gudurić je ubacio čak 13! Bez promašaja iz igre. Ukupno je na terenu proveo nešto manje od 20 minuta...

Slukas je bio jedini efikasniji od njega sa 18 poena, Veseli je dodao 11, a Nikola Kalinić je imao skroman košgeterski učinak. Dao je samo dva poena uz šut 1/5, ali je imao sedam skokova. Kod Makabija jeKalojaro ubacio 18 poena.

Marko Gudurić pogodio je najvažnije poene za "back to back" pobede Fenerbahčea u drugoj "duploj" nedelji od starta Evrolige!

Levoruki šuter odigrao je utakmicu bez promašaja pre 48 sati u Istanbulu i pomogao pogotkom sa distance na 0,3 do kraja da Fenerbahče ubaci tek drugu evroligašku "stotku" kod kuće, od dolaska Željka Obradovića, a onda na vrućem terenu u Tel Avivu ubacio 13 od poslednjih 17 poena svog tima i tako rešio završnicu s Makabijem za 70:74 (16:13, 25:23, 12:19, 17:19).

Gudura je pogodio poslednjih pet šuteva na meču!

Za razliku od utakmice sa Darušafakom, kada je šutirao sa 100 odsto uspešnosti iz igre (5/5 za dva i 1/1 za tri), bivši košarkaš Crvene zvezde nije bio perfektan u šutu za dva poena (2/5) pred oko 11.000 ljudi u "Menora Mivtačim" dvorani, ali jeste u šutu za tri (3/3), u kom trenutno nema konkurenciju na evroligaškim parketima.

Gudurić je ubacio šest od poslednjih devet, odnosno devet od 13 trojki!

On sa učinkom od 62,5 odsto predvodi evroligašku konkurenciju ove sezone (10/16).

Do početka 9. kola, najbolji procenat u šutu za tri poena u Evroligi imao je Alek Peters iz CSKA 16/27, 59,26%), ispred Edvina Džeksona (22/39, 56,4%) i Dairisa Bertansa (17/31, 54,8%), ali ih je pretekao Gudurić serijom od četiri trojke iz isto toliko pokušaja u tri večeri.

Bilo je 62:66 na semaforu u Izraelu ovog četvrtka uveče kada se Gudurić podigao na treću trojku - uspešno, a onda u narednom napadu pogodio i za dva poena i doneo Feneru prednost od 63:71, što "Ponos Izraela" nije uspeo da nadoknadi u preostalih 2:38 minuta.

Makabi je smenio trenera Nevena Spahiju zbog serije od šest poraza u prvih sedam mečeva, ali njegov naslednik Janis Sferopulos u 48 sati nije uspeo to da preokrene - na poraz od Efesa u Istanbulu nadovezao se i onaj od Fenerbahčea kod kuće.

Anđelo Kalojaro ubacio je 17 poena za domaćina (5/8 za dva, 2/4 za tri), uz osam skokova i tri ukradene lopte, dok su Džoni O'Brajant i Skoti Vilbekin sakupili po 11 uz kombinovani šut iz igre 7/26 (26,9%).

Samo je Vilbekin odapeo 11 trojki, ubacio tri i bio tek nešto slabiji od ostatka ekipe (4/12).

Nikola Kalinić igrao je 23 minuta i ubacio četiri poena (1/5 iz igre), uz sedam skokova i jednu asistenciju, dok su Jan Veseli sa 11 poena i dva skoka, odnosno Žofri Lovernj sa osam poena i osam skokova bili među efikasnijim igračima u Obradovićevom timu.

Gudurić za tri poena u Evroligi:

2015/16 Crvena zvezda 23/62 (37,2%)
2016/17 Crvena zvezda 28/92 (30,4%)
2017/18 Fenerbahče 37/83 (44,6%)
2018/19 Fenerbahče 10/16 (62,5%)

Radonjićev Bajern protutnjao Kanarskim ostrvima! Košarkaši Bajerna iz Minhena pobedili su na gostovanju Gran Kanariju sa 89:74, u devetom kolu Evrolige.

Srpski košarkaš Vladimir Lučić odigrao je dobar meč za pobednički sastav, dok je Dangubić imao partiju ispod proseka.

Bivši košarkaš Partizana postigao je 11 poena i uz to je imao četiri skoka, dok je nekadašnji igrač Crvene zvezde ubacio samo dva poena.

Za klub iz Minhena nije igrao Stefan Jović, kao ni Milan Mačvan, koji je već neko vreme van terena zbog povrede kolena.

Bajern je meč rešio u poslednjoj deonici koju su odigrali na veoma visokom nivou i dobili je rezultatom 28:12.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Maodo Lo sa 22 poena, Derik Vilijams je ubacio 20, Kopene je ubacio 11, a Buker deset.

U domaćem sastavu Balvin i Eriksen su ubacili 15, dok je srpski košarkaš Nikola Radičević postigao šest, uz četiri asistencije.

Posle devet odigranih utakmica minhenski klub ima skor 4/5, dok je klub s Kanarskih ostrva na 2/7.

Jesu porazi protiv CSKA i Olimpijakosa uzdrmali Radonjićevu četu, ali Bajern iz Minhena će biti ozbiljan kandidat za TOP 8 Evrolige ove godine. Tim miz Bavrske stigao je do četvrte pobede u ovogodišnjem izdanju najjačeg evropskog takmičenja, pošto je kao gost savladao Gran Kanariju - 89:74

Mnogo toga je Bajern izdržao na Kanarskim Ostrvima. Žilavi domaćin se nije predavao, imao je i prednost u trećoj četvrtini, ali je Radonjićev tim bez pomoći Stefana Jovića odigrao na visokom nivou kada je bilo najpotrebnije. Trojka Lučića i ofanzivni skokovi Đedovića skršili su otpor Gran Kanarija.

Bajern sada ima četiri pobede i lnalazi se blizu plej-of zone. Večras je odlučila sjajna igra Bavaraca početkom poslednje četvrtine. Bajern je napravio seriju 10: i završio posao. Bila je to klasična Radonjićeva igra koja je odbranom lomila rivala

Veliki doprinos trijufu čete Dejana Radonjića dao je Vladimir Lučić sa 11 poena i dva skoka. Međutim, ubedljivo najbolji u nemačkom timu bili su Lo (22 poena) i Vilijams (20 poena). Dangubić je posrtigao dva poena i imao dva skoka.

Kod domaćina je bio najbolji Balvin sa 15 poena.

Real Madrid – Gran Kanarija 89:76

Tabela: CSKA 8-0, Real 8-1, Fenerbahče 8-1, Efes 7-2, Armani 6-2, Panatinaikos 5-3, Barselona 5-3, Olimpijakos 5-4 (plej-of), Bajern 4-5, Žalgiris 3-5, Baskonija 3-5, Himki 2-6, Gran Kanarija 2-7, Makabi 1-8, Budućnost 1-7, Darušafaka 1-8.

Izvor: mondo.rs/B92/mozzartsport