Тандем који се намеће: Симић и Стојиљковић!

Нови голови Звездиних фудбалера, који шире оптимизам пред дерби у Нишу.

Фудбал 22.11.2018 | 11:15
Тандем који се намеће: Симић и Стојиљковић!
Где су стали пре паузе због термина за репрезентације, наставили су по повратку на терен.

Вељко Симић и Никола Стојиљковић били су стрелци за Црвену звезду пре 11 дана против Динама из Врања, по једном, а онда поново и ове среде против ТСЦ-а у осмини финала Купа Србије (4:1). Први двапут, други опет једном. Симић за шести, Стојиљковић за пети гол од доласка у Звезду.

Четврти гол за црвено-беле ове среде, из пенала у надокнади, дао је Дејан Јовељић. Млади центарфор сам је натерао противничког играча на прекршај, а потом био прецизан за свој четврти гол ове сезоне у сениорском тиму.

"Јако битна победа пошто је Куп елиминационо такмичење у коме нема места за поправни. Дошли смо до четвртфинала, знамо да нам је освајање Купа један од циљева ове године, тако да нас све радује што успешно прелазимо препреку по препреку. Честитао бих ТСЦ-у на игри коју су приказали на 'Маракани', показали су се боље него многе суперлигашке екипе. Желим им све најбоље у борби за пласман у највиши ранг такмичења, сматрам да им је ту место", изјавио је Симић после утакмице.

Изјаву је дао и Стојиљковић.

"Најбитније је да смо прошли даље, савладали неугодног ривала, претендента на пласман у Суперлигу. Повели смо у првом полувремену, а мојим поготком све је било још лакше. На крају смо остварили леп резултат и идеалну увертиру пред гостовање у Нишу, другопласираном тиму првенства".

Занимљиво, гол за 3:1 био је 23-годишњем Симићу први главом у професионалној каријери.

"Други погодак ми је дефинитивно дражи, јер нисам навикао да у стилу шпица дајем голове главом. То је и за мене било изненађење, као и за моје саиграче. Не сећам се да сам, од када сам у сениорском фудбалу, постигао овакав гол. Велике заслуге иду и Гобељићу који ми је упутио одличан центрашут, оштар, лопта ми је ишла право на главу тако да и није било много тешко".

Порег голова, Вељко Симић је уписао и асистенцију, када је проиграо баш Стојиљковића за 2:0.

"Сваки погодак ми значи. Радујем се што улазим у форму и хватам ритам који нисам успео због повреда. Остварујемо добре резултате, екипа игра одлично и погоци у том случају долазе сами од себе. Значила нам је и репрезентативна пауза, додатно смо се одморили и припремили. Радили смо два пута дневно и спремни дочекујемо наредне обавезе", истакао је три године старији Стојиљковић.

Црвено-белима следи одлазак у Ниш. где ће у суботу од 19 часова играти против другопласираног Радничког (пренос на ТВ Арена Спорт), а потом и пут у Италију, где их у среду чека дуел са Наполијем у Лиги шампиона.

"У одличном расположењу и пуни самопоуздања након победе отићи ћемо у Ниш, увек је битно победити прву утакмицу након паузе. Састаћемо се са другопласираном екипом у лиги, сигурно нам неће бити лако. Морамо да будемо фокусирани само на њу, нећемо размишљати шта нас очекује наредне недеље. Сада нам је циљ да донесемо три бода из Ниша", најавио је Симић, а своја очекивања изнео је и Стојиљковић:

"Следи нам неугодно гостовање Радничком, квалитетној екипи која је последњи пут поражена баш на нашем стадиону. Дуел у Нишу посебно је важан јер после њега следи последње гостовање у групној фази Лиге шампиона и искрено се надам да ћемо у Напуљ кренути уз низ од седам победа".

Извор: мондо.рс

Коментари / 0

Оставите коментар