Двоцифрени Бјелица и Богдановић у побједи Кингса!

Сакраменто је после два пораза забележио победу. Кингси су предвођени Бадијем Хилдом и Иманом Шампертом савладали Оклахому са 117:113.

Кошарка 20.11.2018 | 15:15
До девете победе у сезони, изабраници Дејва Јергера нису стигли тако лако. Морали су да се помуче у финишу, а важну улогу у победи имали су и Немања Бјелица и Богдан Богдановић.

Бјелица је за 22 минута на паркету постигао 12 поена уз осам скокова и асистенцију, док је Богдановић за непуних 25 минута постигао 16 поена уз пест скокова и три асистенције.

Чинило се да је Оклахома, која је до овог меча изгубила само једном у претходних 11 мечева, била фаворит, Расел Вестбрук се вратио на паркет после повреде чланка 5. новембра и одмах је имао дабл-дабл учинак од 29 поена и 13 скокова уз 7 асистенција.

Међутим, гостима, за које је Пол Џорџ постигао 27 поена уз девет скокова, то није било довољно да у "Голден 1" центру забележе 11. победу.

Сакраменто је током првог полувремена имао чак 19 поена предности, али је мало недостајало да све то прокоцка у наставку. Оклахома је у трећој четвртини направила 14 поена разлике у своју корист (15:29), тако да је финиш био прилично тесан.

На седам минута пре краја, Богдан Богдановић је погодио тројку на 91:91, и то је дало крила домаћину да настави ка тријумфу који је по свему што је приказао у потпуности заслужио.

Хилд је у финишу ушао у серију поена која је довела Сакраменто до предности од 107:98 на 3:36 до краја. Кингси су успели да сачувају предност и на крају славе значајну победу.

Такође, треба истаћи добар учинак Марвина Баглија који је уз 15 поена имао чак 13 скокова, као и то да је генерални менаџер Владе Дивац још једном поновио да тренер Дејв Јергер има пуну подршку управе клуба и да нема ни говора о отказу.

Пораз Даласа, Дончићев дабл-дабл

Мемфис је као домаћин нанео пораз Даласу од 98:88. Био је то први пораз "Маверикса" после серије од четири узастопне победе, укупно девети ове сезоне тако да су тренутно 13. на табели Запада.

У тиму Мемфиса најефикаснији је био Мајк Конли са 28 поена, уз пет скокова и седам асистенција, Марк Гасол је доао 17 поена и 15 скокова, док је Џарен Џексон постигао 13 поена.

Лука Дончић је имао још једну солидну партију у иначе бледом издању екипе из Тексаса. Репрезентативац Словеније је имао дабл-дабл учинак од 15 поена и десет скокова за 36 минута на паркету.

Денис Смит јуниор је постигао 19, а Де Андре Џордан 17 поена уз чак 20 скокова и две асистенције.