Dvocifreni Bjelica i Bogdanović u pobjedi Kingsa!

Sakramento je posle dva poraza zabeležio pobedu. Kingsi su predvođeni Badijem Hildom i Imanom Šampertom savladali Oklahomu sa 117:113.

Košarka 20.11.2018 | 15:15
Do devete pobede u sezoni, izabranici Dejva Jergera nisu stigli tako lako. Morali su da se pomuče u finišu, a važnu ulogu u pobedi imali su i Nemanja Bjelica i Bogdan Bogdanović.

Bjelica je za 22 minuta na parketu postigao 12 poena uz osam skokova i asistenciju, dok je Bogdanović za nepunih 25 minuta postigao 16 poena uz pest skokova i tri asistencije.

Činilo se da je Oklahoma, koja je do ovog meča izgubila samo jednom u prethodnih 11 mečeva, bila favorit, Rasel Vestbruk se vratio na parket posle povrede članka 5. novembra i odmah je imao dabl-dabl učinak od 29 poena i 13 skokova uz 7 asistencija.

Međutim, gostima, za koje je Pol Džordž postigao 27 poena uz devet skokova, to nije bilo dovoljno da u "Golden 1" centru zabeleže 11. pobedu.

Sakramento je tokom prvog poluvremena imao čak 19 poena prednosti, ali je malo nedostajalo da sve to prokocka u nastavku. Oklahoma je u trećoj četvrtini napravila 14 poena razlike u svoju korist (15:29), tako da je finiš bio prilično tesan.

Na sedam minuta pre kraja, Bogdan Bogdanović je pogodio trojku na 91:91, i to je dalo krila domaćinu da nastavi ka trijumfu koji je po svemu što je prikazao u potpunosti zaslužio.

Hild je u finišu ušao u seriju poena koja je dovela Sakramento do prednosti od 107:98 na 3:36 do kraja. Kingsi su uspeli da sačuvaju prednost i na kraju slave značajnu pobedu.

Takođe, treba istaći dobar učinak Marvina Baglija koji je uz 15 poena imao čak 13 skokova, kao i to da je generalni menadžer Vlade Divac još jednom ponovio da trener Dejv Jerger ima punu podršku uprave kluba i da nema ni govora o otkazu.

Poraz Dalasa, Dončićev dabl-dabl

Memfis je kao domaćin naneo poraz Dalasu od 98:88. Bio je to prvi poraz "Maveriksa" posle serije od četiri uzastopne pobede, ukupno deveti ove sezone tako da su trenutno 13. na tabeli Zapada.

U timu Memfisa najefikasniji je bio Majk Konli sa 28 poena, uz pet skokova i sedam asistencija, Mark Gasol je doao 17 poena i 15 skokova, dok je Džaren Džekson postigao 13 poena.

Luka Dončić je imao još jednu solidnu partiju u inače bledom izdanju ekipe iz Teksasa. Reprezentativac Slovenije je imao dabl-dabl učinak od 15 poena i deset skokova za 36 minuta na parketu.

Denis Smit junior je postigao 19, a De Andre Džordan 17 poena uz čak 20 skokova i dve asistencije.