Важни Каталонци помажу Косово

Утицајни чланови МОК из Каталоније изнудили су да влада на светском такмичењу каратиста у Шпанији прихвати да спортисти с Косова истакну своја знамења.

Свијет 19.11.2018 | 08:30
Важни Каталонци помажу Косово
То оцењује шпански Мундо.

Шпански лист Мундо у осврту оцењује да су утицајни чланови Међународног олимпијског комитета, Каталонци, да би смањили отпоре независности Каталоније, изнудили да влада у Мадриду на недавном светском такмичењу каратиста у Шпанији прихвати да спортисти с Косова истакну своја знамења.

Али мадридски дневник подвлачи да то не утиче на "легитимно право Шпаније" да не признаје самопроглашену косовску независност.

Мундо наводи да Шпанија, пет чланица Европске уније и многе земље света, укључујући Русију, Кину, Индију и водеће латинскоамеричке државе, такође не признају "једнострано проглашену независност Косова од Србије, као флагрантно кршење националног и међународног права важећег на српској територији".

Како то у чланку предочава члан уређивачког одбора Мунда Фелипе Саагун, за територије без светског признања попут Косова, је од велике важности да се укључе у међународне организације и учествују на међународним такмичењима.

Саагун, такође професор међународног права на мадридском универзитету, ставља до знања да је за "Међународни олимпијски комитет (МОК) и мултимилионерску галаксију која издржава ову светску крчму, битно да се настави с овим великим бизнисом".

И објашњава да су утицајни Каталонци, чланови управног тела МОК-а, искористили "лошу рачуницу" владе у Мадриду и изнудили да се косовским каратистима дозволи да истакну знамења самопроглашене државе.

Тако су помоћник директора МОК-а Пере Миро, као и Хуан Антонио Самаранч, син бившег председника МОК-а, због тога наишли у том телу на подршку и влада у Мадриду је попустила.

У осврту Мунда се такође објашњава да шпанска влада имала на уму и то да би "дошла у опасност кандидатура Барселоне и Пиринеја за олимпијске зимске игре 2030, чиме су ови заговорници независности Каталоније, тесно повезани с Приштином и МОК-ом, извршили притисак на Палату Монклоа (седиште владе) да попусти".

Саагун у анализи примећује да се "шпанска дипломатија од првих дана самопроглашења косовске независности нашла у мањини, са нејаким картама, играјући на правна начела у игри, која је, као скоро увек кад су у питању тежње за независношћу, одлучена силом, а не правом".

"На Косову је то скоро увек било тако", каже се у чланку.

И подвлачи да је "коалиција западних сила, на челу с Немачком и оружаном силом НАТО, претворила 15 хиљада герилаца и терориста у Ослободилачку војску, чиме је разорен територијални интегритет једне земље".

"А уз помоћ америчког Стејт департмента(Медлин Олбрајт) и бившег финског председника Мартија Ахтисарија измишљен је геноцид да би се оправдао илегални рат, а српска власт је замењена међународном управом", закључује се у чланку Мунда.

Шпанија прво забранила косовским каратистима да се такмиче уз државна обележја, па је та земља касније је донела другачију одлуку да дозволи косовским спортистима да убудуће на светским такмичењима која се одржавају у тој земљи користе симболе, заставу и химну.

(Бета)

Коментари / 9

Оставите коментар
Name

схогун

19.11.2018 08:54

Идуце такмицење у покрајини Косову и Метохији, бице позвани Спанија И Каталонија, да имају мец једни против других.

ОДГОВОРИТЕ
Name

браво

19.11.2018 10:36

Свака част за коментар.

Name

Туљумба

19.11.2018 11:53

Након смрти Тита Срби су држали 90% високих позиција у свим сферама живота и опет им је било мало. Иживљавање над Албанцима и митоманија да је цели свет срБски, од Србије је направио губернију која се распада.

Name

Дамир

19.11.2018 09:03

Нормално неће под заставом Србије,свако има право на своје како у Босни и Хрвати и Срби могу кацити заставе које они воле а нису државе Босне и Херцеговине и опет им неваља,ја Незнам ста раде политичари Бошњаци зашто ми ту заставу канимо кад њима неваља требају бити љиљани

ОДГОВОРИТЕ
Name

ре-дамир

19.11.2018 09:43

Зато што уставом БХ Српска застава и обиљежја су имплементирана као половина суверене државе РС.Застава и обиљежје СРПСКОХ И ХРВАТСКОГ НАРОДА су уставна обележја а наметнути танге трокутић је ничија и што се нас тичете ни њу ни љиљане никад Срби неће прихватити као своју јер ни БХ није наша него само пола БХ је наше а у тој половини БХ СРПСКОЈ је наша застава а ХерцегБосна такође има своју државу тако да мош ту варта-марта заставу качит гдје те воља.

Name

Радојица

19.11.2018 10:37

О србској побједи у Боју на Косову 15. јуна 1389. године, управи свог града Трогира овако савременик Боја на КосовуТвртко И Котроманић, босански краљ, из Сутјеске 1. августа 1389. године пише: “Онога охолога вражјега сина и слугу непријатеља имена Крстова и циелога рода човјечјега .. невјернога на име Мурата, кој си био покорио многе народе .. и кој бјеше већ дошао с двјема својима синима и са сљедбеници Турци и наше земље узне...мирити у накани да касње навали и на ваше, напокон сраживши се с њима дне 15 јула .. надвладасмо тако, да мало од њих живе изнесоше главе.”

Name

Франкфурт

19.11.2018 11:45

Да господине РЕ од тога се зиви али бас добро. Смотај заставу па једи цјели зивот. Сретно

Name

@Радојца

19.11.2018 12:08

И Бранковићи, Вуковићи, пола Драгаша, пола Црнојевића, Предојевићи, Анђеловићи, и стотине других племића су се борили на Косовском боју па су на крају примили Ислам. 30 милиона Грка данас су муслимани а сви су се борили...

Name

Q

19.11.2018 09:12

И сад кад удје и у Интерпиол.Једна по једна институција застава у Паризу застава у Спанији и онда у Цирилици и код Сарапе и информер просипају супље прице Косово Србија.Докле це се висе муљати народ докле це нас висе лагати а ми се правити да им верујемо.

ОДГОВОРИТЕ