АБА: Звезда бројала до 104, перфектна иде на дерби!

Звезда "стотком" наставила доминацију на Јадрану! Кошаркаши Црвене звезде победили су Морнар са 104:71 у осмом колу АБА лиге.  Црвено-бели убедљиво савладали шампиона Црне Горе и наставили низ "јадранских" тријумфа уочи "вечитог дербија".  Звезда са максималом чека вечити дерби: Скок и одбрана онеспособили Морнар, Кешељ дочекао својих пет минута.  Црвено-бели разбили шампиона Црне Горе у дворани Александар Николић - 104:71.

Кошарка 17.11.2018 | 20:55
Изабраници Милана Томића остварили су и осми тријумф у исто толико утакмице, док је екипа из Бара претрпела шести пораз.

Звезда је од краја прве четвртине заиграла фуриозно, до краја меча није испуштала предност и заслужено је дошла до нове победе.

Најефикаснији у победничком саставу био је Били Берон са 18 поена, Оџо је убацио 14, док је Симанић убацио 11, односно Ристић 12.

Код Морнара Тај Волер је убацио 19, Браун 17 (2/17 из игре), док су сви остали били једноцифрени.

Морнар је веома добро кренуо утакмицу, убацили су велики број поена за само три-четири минута, међутим Звезде је од тог тренутка заиграла "паклену" одбрану и екипа из Бара није постигла кош у последња четири минута прве деонице.

У другој предност црвено-белих само је расла и на полувреме се отишло са великих +18, 50:32.

Морнар је у трећој деоници успео преко Таја Волера да дође на "само" -10, међутим Звезда је одмах имала одговор. До краја 3/4 разлика је поново порасла и у последњој четвртини није се постављало питање победника.

Предност је на крају отишла и на преко тридесет поена, што доста говори о завршници меча.

Тражио је Звездин тренер Милан Томић реакцију после убедљивог пораза од Монака и добио је!

Црвено-бели су у дуелу српског и црногорског шампиона остварили све што је њихов тренер захтевао у најави утакмице и тако су продужили низ "јадранских" успеха.

Црвена звезда мтс - Морнар 104:71 (23:16, 27:16, 25:27, 29:12)

Дан пред меч, Томић је говорио о значају одбране на шутерима гостију и црвено-бели су свели Баране на само пет погодака из 24 покушаја за три. Уз то, домаћин је потпуно контролисао скок под оба коша (38:23) и допустио госту само осам минута равноправне борбе.

Амерички шутер Били Берон је са 18 поена (4/7 за три) од старта увео Звезду у нападачки ритам, Мајкл Оџо је крајем прве деонице стекао потпуну контролу у оба рекета (16 поена, 14 скокова), а петорка састављена углавном од прошлосезонских играча ФМП-а (Човић, Добрић, Ненадић, Симанић, Оџо) покренула је пред полувреме црвено-беле ка првој двоцифреној разлици, 30:20.

Од тог тренутка, Морнар ниједном није озбиљно угрозио ту предност, иако је Антабија Волер у трећој четвртини низом узастопних погодака пробудио Баране (60:50). и чак добио аплауз Звездине публике, пред којом је некада први стрелац Евролиге Боби Браун одиграо јако лош меч (2/18 из игре!).

Одмах потом, Берон и Човић су тројкама одбили напад Морнара, Душан Ристић је такође користио добијене минуте (14 поена, 5 скокова) и тројком најавио рафал црвено-белих у финишу.

Уласком Марка Кешеља, пет минута пре краја, Звезда је добила додатну енергију да до краја напуни кош Црногораца и у томе је и успела, а љубимац навијача српског шампиона убацио је у завршници две тројке и додао им две асистенције.

Пробијена граница од 100 убачених поена обрадовала је трибине, које су аплаузом поздравиле екипу Милана Томића, уочи седмице у којој црвено-беле очекује гостовање Андори (уторак) и "вечити дерби" у којем ће домаћин бити Партизан (субота, 17 часова, ТВ Арена спорт).

Захваљујући и овој победи, Звезда у тај меч улази са перфектним скором.

Пад резултата у Еврокупу није се одразио на учинак Црвене звезде у АБА лиги. Екипа Милана Томићаостварила је и осмо славље у регионалним такмичењу, па са максималним учинком дочекује вечити дерби са Партизаном наредног викенда - 104:71 (23:16, 27:16, 28:27, 29:12).

Црвено-бели су за разлику од утакмице са Монаком били на далеко вишем енергетском нивоу. Одбрана је три четвртине била на висини задатка, што је било довољно да се онеспособи шампион Црне Горе и подигне атмосфера уочи гостовања у Андори, које би могло да буде одлучујуће у Еврокупу.

Вицешампион Јадрана је превагу направио у дефанзиви, али и офанзивном скоку, који је до лудила доводио екипу Михаила Павићевића. Позитиван утисак за домаћу публику оставио је млади центар Душан Ристић, али и улазак у игру Марка Кешеља, који је на указану шансу узвратио са две тројке. Ристић је на паркету провео 14 минута и у том периоду постигао 14 поена уз пет скокова.

Домаћин је питање победника решио већ након 30 минута игре, али је у последњој деоници искористио тренутак стравичног пада гостујућег тима и дошао до изузетно убедљивог славља.

Најефикаснији играч у домаћем тиму био је Били Берон, који је убацио 18 поена. Одличан је био и Мајкл Оџо са дабл-дабл учинком од 16 поена и 10 скокова. Код индиспонираних гостију Волер и Браун су постигли по 19 поена, док је након њих најефикаснији био Вукота Павић са осам.

Милан Томић има разлога да буде задовољан, јер се свих 12 играча уписало у стрелце. Одређени помак, након серије прилично лоших партија, направио је и Џо Регланд, који ни овога пута није имао своје кошгетерско вече, али је цифри од девет постигнутих поена придодао још толико асистенција.

Ц. ЗВЕЗДА - МОРНАР 104:71 /23:16, 27:16, 25:27, 29:12/

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Регланд 9, Човић 3, Кешељ 6, Ненадић 8, Лазић 4, Фаје 5, Берон 18, Добрић 8, Ристић 14, Симанић 11, Цирбес 2, Оџо 16.

МОРНАР: Мићовић 2, Браун 19, Кениг 4, Дреновац 4, Павић 8, Вујошевић 4, Павићевић, Волер 19, Сане 7, Врањеш, Ребић, Луковић 4.

Игокеа - Олимпија 115:105

ТАБЕЛА: Звезда 8-0, Мега 6-1, Будућност 5-2, Партизан 4-3, Цедевита 4-4, ФМП 4-4, Цибона 3-4, Игокеа 3-5, Задар 2-5, Крка 2-5, Морнар 2-6, Олимпија 2-6.

Извор: Б92/моззартспорт/мондо.рс