Чекали су га и дочекали: Богдан избушио мрежицу Спарса!

Срби срушили Спарсе – Богдановић убацио 22, Бјелица "преломио" тројком! Српски кошаркаши одиграли су кључну улогу у победи Сакраменто Кингса над Сан Антонио Спарсима 104:99.  Српски ас пропустио је првих десет утакмица у сезони због повреде кољена, убацио шест и седам поена уз меч на клупи, а онда погађао са свих позиција у једној од "звучнијих" побједа Сакрамента ове сезоне. Одличан је био и Бјелица.  Клиперси надиграли Вориорсе – Марјановић и Теодосић гледали с клупе.  Лос Анђелес Клиперси испустили су 14 поена предности у последњој четвртини, али су савладали Голден Стејт Вориорсе 121:116 после продужетка.

Кошарка 13.11.2018 | 11:30
Богдан Богдановић предводио је Кингсе са 22 поена (9/17 из игре, 3/7 тројке) за 25 минута на паркету, уз три асистенције и једном скоком

У међувремену, Бјелица је постигао 11 (4/5 из игре) погодивши сва три шута за три поена, од којих је последњим "преломио" меч на 98:90.

Кингси су победили Спарсе први пут после четири године и 14 узастопних пораза од тексашког тима, након преокрета и драматичне завршнице.

Иман Шампер је изједначио резултат четири минута пре краја, да би Фокс и Бјелица узастопним тројкама одвели Кингсе на осам разлике.

Богдановића је набоље пратио Фокс са 19 поена и седам асистенција, 14 поена је убацио Бади Хилд, док је Вили Коли-Стајн имао дабл-дабл са по 13 поена и скокова.

Одличан је био и Хери Џајлс са 12 поена и шест ухваћених лопти. С друге стране, најефикаснији је био Демар Дерозан са 23 поена и осам асистенција.

Ламаркус Олдриџ је убацио 14 уз 18 скокова, Руди Геј такође 14 уз девет ухваћених лопти, док је 11 додао Дерик Вајт.

Трећи пут заједно на паркету од старта сезоне, Немања Бјелица и Богдан Богдановић пружили су значајан допринос побједи Сакраменто Кингса над Сан Антонио Спарсима у пријестоници Калифорније - 104:99.

"Краљеви" су изгубили од некада владајући династије на Западу 28 пута у претходне 32 утакмице, али су првом одмјеравању снага са реновираном поставом тренера Грега Поповича били у вођству у већем дијелу меча и потом приказали разноврснију игру у нападу након што је резултат на пет минута до краја гласио 90:90.

Српски репрезентативци обиљежили су друго полувријеме, Бјелица трећу, а Богдановић четврту четвртину, у којој је пресудила серија домаћина од 10:0 за двоцифрену предност пред посљедњих 120 секунди - 100:90.

Бјелица је као стартер одиграо 27 минута, убацио 11 поена уз само један промашај из игре (1/2 за два, 3/3 за три), сакупио је шест скокова, уз украдену лопту и "плус" од три поена Кингса за вријеме проведено на паркету "Голден 1" центра у ком се окупило 17.500 људи.

Сви они могли су да уживају у најбољем Богдановићевом издању ове сезоне, у коју је због повреде менискуса током наступа за репрезентацију Србије и операције која је услиједила "закаснио" пуних десет утакмица, односно 20 дана. Богдан је у првом наступу убацио седам поена у поразу од Торонто Репторса, пресједио је на клупи побједу над Минесота Тимбервулвсима, убацио један шут за шест поена у поразу од Лос Анђелес Лејкерса и потом пронашао дно мрежице у ноћи између понедјељка и уторка по нашем времену.

За 25 минута на паркету, Богдановић је као резервиста постигао 22 поена шутирајући 6/10 за два и 3/7 за три, уз скок, три асистенције и једну изгубљену лопту. "ББ8" је ушао у игру у другој четвртини и одмах наговијестио да је расположен за игру - убацио је четири од пет шутева из игре, од чега двије тројке без промашаја, а додао је и пенал када је Јакоб Пелтл зарадио техничку грешку при резултату 32:33.

Имао је и малу кризу током треће четвртине, завршене неријешеним резултатом 21:21, током које је убацио један од четири шута, али га то није обесхрабрило па је у четвртој погодио три двојке и тројку за једну од "звучнијих" побједа Кингса ове сезоне. Погодио је двојку за 79:76, тројку па двојку за 86:80 и, коначно, "трејдмарк" шут са полудистанце за недостижних 102:93 на свега 47 секунди до краја.

Иако је његов бивши саиграч из Партизана, Давис Бертанс, већ у сљедећем нападу узвратио тројком на асистенцију Дерозена, послије само осам секунди игре, млада екипа Сакрамента није паничила па је у Фоксу пронашла довољно мирног за посљедњи ударац - 104:96, на 14 секунди прије краја.

То је, уз Бјеличину тројку за 98:90 ма 4:06 до краја отприлике било и пресудно у утакмици у којој је екипа тренера Дејва Јергера стигла до скора 4-3 код куће, односно 8-6 укупно. Колико Богдану није ишло у трећој, Немањи јесте - погодио је двије тројке и поене "из одбојке" после скока у нападу, укупно осам од 21 цијелог тима.

Спарси имају побједу и пораз мање.

У редовима Јергеровог тима одличан је био и Дарон Фокс, који је до 19 поена стигао шутем 4/5 за два и 3/4 за три поена, уз три скока, седам асистенција, двије украдене и четири изгубљене лопте.

Српски тандем из Лос Анђелес Клиперса, нажалост, није добио ни минут у вечери у којој је савладан шампион пред распроданим "Стејплс центром", а то значи 19.068 навијача. Они су бурно прославили пад Голден Стејт Вориорса у продужетку - 121:116.

Милош Теодосић и Бобан Марјановић пресједили су на клупи "продужен" за пет минута, након што су побједу у посљедњих 40-ак секунди четврте четвртине промашили Лу Вилијамс (два пута), односно Клеј Томпсон и Кевин Дурент на другој страни. Остало је 106:106 захваљујући двојком и тројком Томспона на минут и по до краја, а када су Андре Игодала и Томпсон "отворили" продужетак погоцима са дистанце већина присутних у дворани помислила је да ће екипа тренера Дока Риверса други пут ове сезоне бити поражена у Ел-Еју.

Није, прије свега захваљујући вези Вилијамс-Монтрезл Херис, која је имала одговор на све Томпсонове поене који су услиједили. Најчешће са линије пенала, Вилијамс је убацио десет од 15 поена екипе у "петој четвртини" за укупно 25 поена, два скока, шест асистенција и двије украдене лопте.

Послије трејда који је обиљежио викенд за нама, новајлије у Филаделфији Севентисиксерс и Минесота Тимбервулвсима нису наступиле. Џими Батлер из цивила је посматрао побједу Сиксерса над Хитом у Мајамију од 114:124, у којој је Џоел Ембид убацио 35 поена уз 18 скокова, баш као и Дарио Шарић, Роберт Ковингтон и Џерид Бејлс тријумф Вулвса над Бруклин Нетсима од 120:113.

Херис је постигао два мање, уз осам скокова и четири блокаде, док су међу стартерима најефиакаснији били Шај Александер са 18, односно Тобајас Херис са 17 поена, осам скокова, пет асистенција, двије украдене и три изгубљене лопте. Данило Галинари убацио је две од шест тројки за 14 поена и седам скокова.

Први пут ове сезоне без повријеђеног Стефена Карија, који на 12 мечева биљежио просјечно 29,5 поена уз 49,2 одсто у шуту за три, Вориорси су се ослонили на Кевина Дурента и Томспона, али то није било довољно. Кеј-Ди је убацио 33 поена, уз 11 скокова и десет асистенција, док је Томпсон постигао 31 поен уз шут 5/16 за три.

Драјмонд Грин дао је само шест поена, али се допунио са 14 скокова, Куин Кук постигао је седам, а Демијан Џонс остао без поена на позицији стартне "петице". "Ратницима" је ово други пораз у посљедње три утакмице након серије од осам тријумфа.