ШПА: Еспањол хтио на врх, Севиља није дала!

Преокрет на "Санчез Писхуану" оставио је Барселону саму на првом месту, али сада са чак три тима на минималној раздаљини.  Сјајан преокрет Севиље, Барса је удаљена само један бод! Екипа Пабла Маћина се вратила у последњих 20 минута головима Меркада и Бен Једера - 2:1.

Фудбал 12.11.2018 | 09:00
Незапамћена гужва у врху табеле шпанског првенства!

Мадридском Атлетику и Алавесу, који су на "минус један" у односу на водећу Барселону, након њеног изненађујућег пораза од Бетиса на "Ноу Кампу", придружила се Севиља.

Уморног учесника Лиге Европе, који је три дана раније гостовао у Турској, на његовом стадиону је изазвао Еспањол, и сам у прилици да избије на деобу првог места.

Виђена је одлична, узбудљива утакмица, у којој су плаво-бели из Каталоније добили прво полувреме, а Севиља у наставку два пута затресла мрежу и заслужено преокренула на 2:1, мада је при нерешеном резултату судија Сантјаго Хаиме Латре могао да свира пенал за Еспањол.

Домаћи тим изједначио је после корнера, када се Аргентинац Габријел Меркадо ушуњао у петерац и лако спровео лопту у мрежу.

Финиш је донео тоталну офанзиву Андалужана, Висам Бен Једер је у 87. минуту погодио пречку, а два минута касније, на пас Банеге, уз помоћ стативе ипак матирао Дијега Лопеза, чиме је свом тиму омогућио успон на другу позицију.

Севиља је у следећем колу (23-26. новембра) домаћин Ваљадолиду, тако да ће у случају ремија на мечу Атлетико - Барселона имати одличну шансу да постане лидер "Ла Лиге".

Еспањол и његове добре партије више нису никакво изненађење у шпанском фудбалу, али још један добар меч екипе Ђоана Рубија није био довољан да се вечерас надигра одлична Севиља. Екипа Пабла Маћина савладала је госте из Каталоније осле великог преокрета у последњих 20 минута утакмице, па сада заостаје само један бод за водећом Барселоном - 2:1 (0:1).

Гости су водили поготком Борхе Иглесијаса из 38. минута, деловало је да би могли да одоле пред налетима домаћина, али се све променило код корнера за Севиљу у 70. минуту. Естебан Гранеро је био невероватно неопрезан на супротној страни петерца, то је искористио лукави Габријел Меркадо и променио читав ток утакмице.

Севиља је жестоко нападала у финишу утакмице и коначно у 89. минуту стигла до сва три бода. Банега је са голом спојио сјајног Висама Бен Једера, који је мајсторски надмудрио Дијега Лопеза и пробудио страсти на стадиону Рамон Санчез Писхуан.

Изузетно занимљив окршај виђен је у Ваљекасу, где је Виљареал освојио бод захваљујући голу Сансонеа у 80. минуту (2:2). Гости су водили голом Чуквуезеа од 33. минута, али су Де Томас и Гарсија су окренули резултат, али је на крају ипак дошло до поделе плена.