АБА: Будућност избјегла нови колапс!

Будућност испустила +22, али ипак победила Морнар у Бару! Кошаркаши Будућности победили су на гостовању Морнар резултатом 99:95.  Шампион АБА лиге славио је "тесну" победу у Бару, након што је у 27. минуту имао чак 22 поена предности.

Кошарка 12.11.2018 | 08:30
Изабраници Александра Џикића остварили су веома важну победу у регионалном такмичењу на "врућем" паркету у Бару.

Шампион АБА лиге одиграо је одлично прво полувреме (62:43) и Морнар није успео да се потпуно врати до краја меча.

Будућност је до победе предводио Немања Гордић са 21 поеном, пет асистенција и пет скокова, док су двоцифрени још били Ивановић (15), Ерл Кларк (16) и Коти Кларк (14).

На другој страни Боби Браун и Бронсон Кејниг били су најефикаснији са 25, односно 21 поеном. Ипак, то није било довољно да се преокрене меч.

Будућност је остварила пету победу, док је Морнар претрпео пети пораз.

У великом црногорском дербију, кога су тамошњи медији прогласили за "бити ил' не бити" тренера Будућности Александра Џикића, тим из Подгорице забележио је преко потребну победу, којом се пред сусрет са Партизаном 18. новембра одржао на трећем месту табеле регионалног такмичења.

После убедљивог вођства гостију током три четвртине и озбиљне претње домаћих у последњем кварталу, Морнар - Будућност 95:99 (25:32, 18:30, 23:20, 29:17)!

Барани су овим склизнули на деобу последњег места, са Олимпијом, Задром и Игокеом, а можда ће им се у понедељак прикључити и Крка.

За Будућност је овај меч дошао у невреме, непуних 48 сати после пораза од Жалгириса у Евролиги пред својим навијачима, али су Џикићеви изабраници искористили лошу одбрану Морнара да из минута у минут пуне његов кош и повећавају разлику.

У 27. минуту забележено је и рекордних "плус 22" (53:75), али трећа деоница завршена је по Морнар подношљивијим резултатом 66:82 и онда је почела "журка".

Разиграо се Бронсон Кениг и са три тројке за пет минута, уз подршку Уроша Луковића, довео домаћина на само 83:86.

Меч се претворио у очајничку потеру Морнара и исто такво бекство Подгоричана, који су све време били у предности, али их је на моменте само једна лопта делила од новог колапса, попут оног против Цедевите у Загребу пре 14 дана.

Пришао је Морнар новом тројком Кенига на мимималних 88:89, у 40. минуту је имао шутеве за три поена при 92:96 и 95:99, али Врањеш и Сане нису били прецизни, па је Џикић после изузетно стресног дуела коначно могао да одахне.

Међутим...

Некадашњи тренер Партизана није се осећао довољно добро за долазак на редовну конференцију за новинаре, већ је из дворане отишао право у аутобус. Стрес коме је изложен очигледно је велики...

МОРНАР: Мићовић 5, Браун 25, Кениг 21, Дреновац 11, Павић 5, Вујошевић, Павићевић, Волер 5, Сане 2, Врањеш 6, Ребић, Луковић 15.

БУДУЋНОСТ: Џексон 8, Ивановић 15, Су. Шеховић 6, Е. Кларк 16, Баровић 7, К. Кларк 14, Се. Шеховић, Старовлах, Гордић 21, Омић 6, Поповић, Д. Николић 6.

ШУТ ЗА ТРИ ПОЕНА: Морнар 11/33, Будућност 11/25, СКОКОВИ: Морнар 18+10, Будућност 23+9, АСИСТЕНЦИЈЕ: Морнар 22, Будућност 22, ИЗГУБЉЕНЕ ЛОПТЕ: Морнар 6, Будућност 9.

ФМП - Крка 18.00 (Арена спорт 1)

ТАБЕЛА: Звезда 7-0, Мега 6-1, Будућност 5-2, Партизан 4-3, ФМП 3-3, Цедевита 3-4, Цибона 3-4, Крка 2-4, Олимпија 2-5, Морнар 2-5, Задар 2-5, Игокеа 2-5.

ПАРОВИ 8. КОЛА: Игокеа - Олимпија (петак), ФМП - Цедевита, Звезда - Морнар (субота), Крка - Мега, Будућност - Партизан (недеља), Цибона - Задар (понедељак).

Извор: Б92/мондо.рс