ХОЛ: Ајакс - то је љепота фудбала!

Тадић асистира без гледања! Копљаници уништили Екцелизор – 7:1! Тадић уписао нову асистенцију, Ајакс "бројао" до седам! Душан Тадић, репрезентативац Србије, одиграо је још један добар меч у дресу Ајакса, који је у 12. колу холандског шампионата савладао Екселсиором 7:1.  Живнуо и Фајенорд! И то на тешком гостовању Хераклесу - 0:2.

Фудбал 11.11.2018 | 18:45
Тадић ове сезоне играо феноменално за клуб из Амстердама и у убедљивом тријумфу уписао је девету асистенцију у сезони.

Некадашњи играч Војводине одлично је прогирао Донија ван де Бека у 31. минуту, којем није било тешко да савлада голмана противничког састава.

То је био први гол на мечу, а Ајакс је до краја меч постигао још шест. Меч је завршен резултатом 7:1 за екипу репрезентативца Србије.

Тадић је одиграо 12 мечева у холандском првенству и има учинак од седам голова и четири асистенције. Укупно је одиграо 22 меча и ускоро ће доћи до "дабл-дабл" учинка, пошто је постигао 11 голова, уз девет асистенција.

ПСВ делује незаустављиво, али Ајакс просто не жели да подигне руке у знак предаје. Под вођством Ерика Ден Хага стасава нова генерација Копљаника чији лимити се не назиру. Добро, Екцелизор не може да буде впарамтар вредности великана из Амстердама, али данас смо још једном видели да овај Ајакс представља лепоту фудбала.

Нејаки домаћин је добрано страдао (7:1) у судару са расположеним фудбалерима Ајакса. То у каквој је форми Ајакс најбоље илуструју бројке. На претходна три меча у Ередивизији постигли су 13 голова, примили само један. Уз то су угазили и вечитог ривала Фајенорд.

Данас је Екцелизор одолевао само у првих 30 минута. Чекао је Ајакс и дочекао тренутак за пробијање браве. Репрезентативац Србије Душан Тадић је лицем окренут ка голу добио лопту, кренуо у дриблинг, а онда проиграо Де Бека за иницијално вођство.

Ајакс је дуплирао вођство преко Ласе Шенеа из слободног ударца.

Није било лако играчима Екцелизора. Сви главни адути Ајакса су били распложени. Тадић, Долберг, Зијах, Шоне... Сви они су имали тренутке инспирације и просто разнели домаћу одбрану. Бројали су до шест, а могло је да буде много више.

У дербију севера Гронинген је био бољи од Херенвена и помакао се од дна (2:0).

Живнуо и Фајенорд! И то на тешком гостовању Хераклесу - 0:2.

Коначно мало радости и за напаћене навијаче Фајенорда.

Посрнули великан из Ротердама тријумфално се вратио са гостовања у Алмелу против Хераклеса где је славио са 2:0. Тек у другом полувремену фудбалери са Де Кајпа су срушили отпор одличног домаћина и то само за четири минута.

Николај Јоргенсен је после корнера матирао домаћег голмана, али је чувар мреже Хераклеса изгледа сам унео лопту у своју мрежу па му је приписан аутогол. Читав посао завршио је искусни Јенс Торнстра у 64. минуту.

Победа која ће Фајнорд приближити Ајаксу бар на неку разлику иако је она и даље огромна.

ХОЛАНДИЈА 1 - 12. КОЛО