HOL: Ajaks - to je ljepota fudbala!

Tadić asistira bez gledanja! Kopljanici uništili Ekcelizor – 7:1! Tadić upisao novu asistenciju, Ajaks "brojao" do sedam! Dušan Tadić, reprezentativac Srbije, odigrao je još jedan dobar meč u dresu Ajaksa, koji je u 12. kolu holandskog šampionata savladao Ekselsiorom 7:1.  Živnuo i Fajenord! I to na teškom gostovanju Heraklesu - 0:2.

Fudbal 11.11.2018 | 18:45
Tadić ove sezone igrao fenomenalno za klub iz Amsterdama i u ubedljivom trijumfu upisao je devetu asistenciju u sezoni.

Nekadašnji igrač Vojvodine odlično je progirao Donija van de Beka u 31. minutu, kojem nije bilo teško da savlada golmana protivničkog sastava.

To je bio prvi gol na meču, a Ajaks je do kraja meč postigao još šest. Meč je završen rezultatom 7:1 za ekipu reprezentativca Srbije.

Tadić je odigrao 12 mečeva u holandskom prvenstvu i ima učinak od sedam golova i četiri asistencije. Ukupno je odigrao 22 meča i uskoro će doći do "dabl-dabl" učinka, pošto je postigao 11 golova, uz devet asistencija.

PSV deluje nezaustavljivo, ali Ajaks prosto ne želi da podigne ruke u znak predaje. Pod vođstvom Erika Den Haga stasava nova generacija Kopljanika čiji limiti se ne naziru. Dobro, Ekcelizor ne može da bude vparamtar vrednosti velikana iz Amsterdama, ali danas smo još jednom videli da ovaj Ajaks predstavlja lepotu fudbala.

Nejaki domaćin je dobrano stradao (7:1) u sudaru sa raspoloženim fudbalerima Ajaksa. To u kakvoj je formi Ajaks najbolje ilustruju brojke. Na prethodna tri meča u Erediviziji postigli su 13 golova, primili samo jedan. Uz to su ugazili i večitog rivala Fajenord.

Danas je Ekcelizor odolevao samo u prvih 30 minuta. Čekao je Ajaks i dočekao trenutak za probijanje brave. Reprezentativac Srbije Dušan Tadić je licem okrenut ka golu dobio loptu, krenuo u dribling, a onda proigrao De Beka za inicijalno vođstvo.

Ajaks je duplirao vođstvo preko Lase Šenea iz slobodnog udarca.

Nije bilo lako igračima Ekcelizora. Svi glavni aduti Ajaksa su bili rasploženi. Tadić, Dolberg, Zijah, Šone... Svi oni su imali trenutke inspiracije i prosto razneli domaću odbranu. Brojali su do šest, a moglo je da bude mnogo više.

U derbiju severa Groningen je bio bolji od Herenvena i pomakao se od dna (2:0).

Živnuo i Fajenord! I to na teškom gostovanju Heraklesu - 0:2.

Konačno malo radosti i za napaćene navijače Fajenorda.

Posrnuli velikan iz Roterdama trijumfalno se vratio sa gostovanja u Almelu protiv Heraklesa gde je slavio sa 2:0. Tek u drugom poluvremenu fudbaleri sa De Kajpa su srušili otpor odličnog domaćina i to samo za četiri minuta.

Nikolaj Jorgensen je posle kornera matirao domaćeg golmana, ali je čuvar mreže Heraklesa izgleda sam uneo loptu u svoju mrežu pa mu je pripisan autogol. Čitav posao završio je iskusni Jens Tornstra u 64. minutu.

Pobeda koja će Fajnord približiti Ajaksu bar na neku razliku iako je ona i dalje ogromna.

HOLANDIJA 1 - 12. KOLO