АБА: Цедевита тројкама "уништила" Игокеу!

Добро су се Александровчани држали три четвртине, али су на гостовању у Загребу на крају уписали убједљив пораз. Цедевита је славила 100:80, уз 14 убачених тројки из 28 покушаја, те 37 поена у одлучујућем кварталу.  Нису сви странци Цедевите промашаји - Кобс и Кук убацили заједно 46 поена против Игокее! Важна победа за тим Славена Римца који није блистао вечерас, а добио је с чак 100:80.

Кошарка 10.11.2018 | 23:50
Ове сезоне Цедевита је промашила са већином странаца, рачунајући ту и Сита Алонса. Ипак, изгледа да нису сви у тој групи. Џастин Кобс и Елџин Кук су вечерас бриљирали. Они су против Игокее вечерас у Загребу постигли по 20, односно 26 поена у мечу у ком су Сокићи резултатски убедљиво победили, али на терену није било баш тако - 100:80 (24:19, 19:17, 20:25, 37:19).

Вероватно су многи очекивали да Сокићи буду играчки убедљивији. Цедевита је имала иницијативу током целог тока сусрета, држала је резултат на својој страни, али није успевала да побегне на већу дистанцу како гости не би могли да се надају повратку у дуел. Све до самог краја.

Игокеа не да није одустајала него је све време била ту негде, а на старту последње деонице било је у једном моменту само 63:61 за хрватски састав, а тада је Тони Катић дао важну тројку. Ипак, брзо је Цедевита на таласу те тројке отишла на већу предност, али је очигледно да тим Славена Римца није сигуран у себе, а можда и нема квалитет да преломи меч и уведе га у мирније воде.

Какогод, за Витамине је тренутно најважније да побеђују, па ће вероватно брзо архивирати ову утакмицу коју су на крају добили прилично убедљиво.

Поред Кобса (20п) и Кука (26п), добро се показао и поменути Катић са 10 поена и том важном тројком. Код Игокее бољи од осталих били су Сава Лешић са 17 и Филип Адамовић са 15.

Жарко Милаковић неће по добром памтити деби на клупи Игокее у АБА лиги, јер је његов тим доживио убједљив пораз на гостовању Цедевити.

Иако је изгледало да ће Александровчани, који су се добро држали три четвртине, моћи до позитивног резултата, на крају су доживјели дебакл, прије свега због великог броја изгубљених лопти, али и сјајном шуту домаћих ван линије 6,75.

Загрепчани су постигли чак 14 тројки из 28 покушаја, у посљедњих 10 минута постигли чак 37 поена, те је пораз "игоса" био неминован, иако је на семафору уочи одлучујућег квартала писало 63:61.

ЦЕДЕВИТА - ИГОКЕА 100:80 (24:19, 19:17, 20:25, 37:19)

Добрих 30 минута држали су Александровчани прикључак за Цедевитом, која је водила током цијелог сусрета. Ипак, та предност је већином износила око пет поена, те је давала наду гостима да могу учинити нешто више.

Ипак, посљедњих 10 минута донијело је потпуни распад у игри Игокее, чија одбрана је попуцала по свим шавовима, па су сијевале тројке са свих страна.

Цедевиту је до треће побједе предводио сјајни Елџин Кук, који је постигао 26 поена. Сјану подршку имао је од Џастина Кобса, који је убацио 20 поена, а у првом полувремену имао је чак 17 поена, уз свега један промашај из игре.

Сава Лешић у пораженом тиму био је најефикаснији са 17 поена, Филип Адамовић убацио је 15, уз седам асистенција, док је Томислав Зубчић био далеко од свог овосезонског просјека. Меч је завршио са "само" 13 поена, док је двоцифрен учинак имао и Латавијус Вилијамс, који је додао 10.

Игокеа је након седам одиграних кола на скромном учинку од двије побједе, а у наредном колу очекује је домаћи меч са Олимпијом.

ЦЕДЕВИТА: Пулен 6, Кобс 20 (5 ас), Перковић 3, Катић 10, Бајо, Бените 5, Жганец 2 (6 ск), Стипановић 8, Бошњак 3, Кук 26, Рамљак 3, Бел 14.

ИГОКЕА: Талић, Лешић 17 (7 ск), Адамовић 15 (7 ас), Јанковић 2, Зубчић 13, Милошевић 6, Радивојевић 2 (4 ас), Вилијамс 10 (5 ск), Илић 6, Рикић, Лорбек 6, Гевин 3.

АБА ЛИГА - 7. КОЛО:

Олимпија - Црвена звезда 60:83

Партизан - Цибона 86:67

Цедевита - Игокеа 100:80

У недјељу:

Морнар - Будућност 19.00 (Арена спорт 1)

У понедјељак:

ФМП - Крка 18.00 (Арена спорт 1)

Одиграно у петак:

Задар - Мега 80:84

ТАБЕЛА: Звезда 7-0, Мега 6-1, Партизан 4-3, Будућност 4-2, Цедевита 3-4, Цибона 3-4, ФМП 3-3, Олимпија 2-4, Задар 3-4, Игокеа 2-5, Морнар 2-4, Крка 2-4.

Извор: мондо.ба/моззартспорт