ABA: Cedevita trojkama "uništila" Igokeu!

Dobro su se Aleksandrovčani držali tri četvrtine, ali su na gostovanju u Zagrebu na kraju upisali ubjedljiv poraz. Cedevita je slavila 100:80, uz 14 ubačenih trojki iz 28 pokušaja, te 37 poena u odlučujućem kvartalu.  Nisu svi stranci Cedevite promašaji - Kobs i Kuk ubacili zajedno 46 poena protiv Igokee! Važna pobeda za tim Slavena Rimca koji nije blistao večeras, a dobio je s čak 100:80.

Košarka 10.11.2018 | 23:50
Ove sezone Cedevita je promašila sa većinom stranaca, računajući tu i Sita Alonsa. Ipak, izgleda da nisu svi u toj grupi. Džastin Kobs i Eldžin Kuk su večeras briljirali. Oni su protiv Igokee večeras u Zagrebu postigli po 20, odnosno 26 poena u meču u kom su Sokići rezultatski ubedljivo pobedili, ali na terenu nije bilo baš tako - 100:80 (24:19, 19:17, 20:25, 37:19).

Verovatno su mnogi očekivali da Sokići budu igrački ubedljiviji. Cedevita je imala inicijativu tokom celog toka susreta, držala je rezultat na svojoj strani, ali nije uspevala da pobegne na veću distancu kako gosti ne bi mogli da se nadaju povratku u duel. Sve do samog kraja.

Igokea ne da nije odustajala nego je sve vreme bila tu negde, a na startu poslednje deonice bilo je u jednom momentu samo 63:61 za hrvatski sastav, a tada je Toni Katić dao važnu trojku. Ipak, brzo je Cedevita na talasu te trojke otišla na veću prednost, ali je očigledno da tim Slavena Rimca nije siguran u sebe, a možda i nema kvalitet da prelomi meč i uvede ga u mirnije vode.

Kakogod, za Vitamine je trenutno najvažnije da pobeđuju, pa će verovatno brzo arhivirati ovu utakmicu koju su na kraju dobili prilično ubedljivo.

Pored Kobsa (20p) i Kuka (26p), dobro se pokazao i pomenuti Katić sa 10 poena i tom važnom trojkom. Kod Igokee bolji od ostalih bili su Sava Lešić sa 17 i Filip Adamović sa 15.

Žarko Milaković neće po dobrom pamtiti debi na klupi Igokee u ABA ligi, jer je njegov tim doživio ubjedljiv poraz na gostovanju Cedeviti.

Iako je izgledalo da će Aleksandrovčani, koji su se dobro držali tri četvrtine, moći do pozitivnog rezultata, na kraju su doživjeli debakl, prije svega zbog velikog broja izgubljenih lopti, ali i sjajnom šutu domaćih van linije 6,75.

Zagrepčani su postigli čak 14 trojki iz 28 pokušaja, u posljednjih 10 minuta postigli čak 37 poena, te je poraz "igosa" bio neminovan, iako je na semaforu uoči odlučujućeg kvartala pisalo 63:61.

CEDEVITA - IGOKEA 100:80 (24:19, 19:17, 20:25, 37:19)

Dobrih 30 minuta držali su Aleksandrovčani priključak za Cedevitom, koja je vodila tokom cijelog susreta. Ipak, ta prednost je većinom iznosila oko pet poena, te je davala nadu gostima da mogu učiniti nešto više.

Ipak, posljednjih 10 minuta donijelo je potpuni raspad u igri Igokee, čija odbrana je popucala po svim šavovima, pa su sijevale trojke sa svih strana.

Cedevitu je do treće pobjede predvodio sjajni Eldžin Kuk, koji je postigao 26 poena. Sjanu podršku imao je od Džastina Kobsa, koji je ubacio 20 poena, a u prvom poluvremenu imao je čak 17 poena, uz svega jedan promašaj iz igre.

Sava Lešić u poraženom timu bio je najefikasniji sa 17 poena, Filip Adamović ubacio je 15, uz sedam asistencija, dok je Tomislav Zubčić bio daleko od svog ovosezonskog prosjeka. Meč je završio sa "samo" 13 poena, dok je dvocifren učinak imao i Latavijus Vilijams, koji je dodao 10.

Igokea je nakon sedam odigranih kola na skromnom učinku od dvije pobjede, a u narednom kolu očekuje je domaći meč sa Olimpijom.

CEDEVITA: Pulen 6, Kobs 20 (5 as), Perković 3, Katić 10, Bajo, Benite 5, Žganec 2 (6 sk), Stipanović 8, Bošnjak 3, Kuk 26, Ramljak 3, Bel 14.

IGOKEA: Talić, Lešić 17 (7 sk), Adamović 15 (7 as), Janković 2, Zubčić 13, Milošević 6, Radivojević 2 (4 as), Vilijams 10 (5 sk), Ilić 6, Rikić, Lorbek 6, Gevin 3.

ABA LIGA - 7. KOLO:

Olimpija - Crvena zvezda 60:83

Partizan - Cibona 86:67

Cedevita - Igokea 100:80

U nedjelju:

Mornar - Budućnost 19.00 (Arena sport 1)

U ponedjeljak:

FMP - Krka 18.00 (Arena sport 1)

Odigrano u petak:

Zadar - Mega 80:84

TABELA: Zvezda 7-0, Mega 6-1, Partizan 4-3, Budućnost 4-2, Cedevita 3-4, Cibona 3-4, FMP 3-3, Olimpija 2-4, Zadar 3-4, Igokea 2-5, Mornar 2-4, Krka 2-4.

Izvor: mondo.ba/mozzartsport