ХОЛ: Незаустављиви ПСВ!

И 12. везана победа на старту Ередивизије за Филипсовце. Овога пута на гостовању Графшхапу - 1:4.

Фудбал 11.11.2018 | 09:00
Оно што ПСЖ ради у Француској, ПСВ ради у Холандији. Филиповци су незаустављиви на старту ове сезоне, а сада су на гостовању Графшхапу славили с - 1:4 (1:2).

Са овим тријумфом ПСВ је стигао до 12. везане победе. Наравно, то га држи на првом месту Ередивизије. Највише узбуђења на овом мечу ПСВ-а било је у првом полувремену. Већ у првих пола сата пало је три гола. Лук Де Јонг је погодио у 18. минуту. Био је то сјајан гол из волеја.

Домаћин је на кратко изједначио у 21. минуту, а онда је Стевен Бергвајн јако лепо одреаговао после одбијене лопте и довео ПСВ у вођство.

Чак и при резултату 2:1 за ПСВ било је јасно да ће Филипсовци доћи до нова три бода, а тачку на било какву сумњу ставио је Доњел Мален, 19-годишњи нападач голом у 77. минуту, а убедљив тријумф потврдио је Де Јонг голом у 87. минуту.

ПСВ има 12 победа и максималних 36 освојених бодова. Ајакс је на 28 и утакмицом мање, док је Фајенор трећи са 20 бодова и две утакмице мање. Мада, како игра ПСВ отпочетка сезоне не делује да неко може да му стане на пут ка новој титули.

ХОЛАНДИЈА 1 - 12. КОЛО