HOL: Nezaustavljivi PSV!

I 12. vezana pobeda na startu Eredivizije za Filipsovce. Ovoga puta na gostovanju Grafšhapu - 1:4.

Fudbal 11.11.2018 | 09:00
Ono što PSŽ radi u Francuskoj, PSV radi u Holandiji. Filipovci su nezaustavljivi na startu ove sezone, a sada su na gostovanju Grafšhapu slavili s - 1:4 (1:2).

Sa ovim trijumfom PSV je stigao do 12. vezane pobede. Naravno, to ga drži na prvom mestu Eredivizije. Najviše uzbuđenja na ovom meču PSV-a bilo je u prvom poluvremenu. Već u prvih pola sata palo je tri gola. Luk De Jong je pogodio u 18. minutu. Bio je to sjajan gol iz voleja.

Domaćin je na kratko izjednačio u 21. minutu, a onda je Steven Bergvajn jako lepo odreagovao posle odbijene lopte i doveo PSV u vođstvo.

Čak i pri rezultatu 2:1 za PSV bilo je jasno da će Filipsovci doći do nova tri boda, a tačku na bilo kakvu sumnju stavio je Donjel Malen, 19-godišnji napadač golom u 77. minutu, a ubedljiv trijumf potvrdio je De Jong golom u 87. minutu.

PSV ima 12 pobeda i maksimalnih 36 osvojenih bodova. Ajaks je na 28 i utakmicom manje, dok je Fajenor treći sa 20 bodova i dve utakmice manje. Mada, kako igra PSV otpočetka sezone ne deluje da neko može da mu stane na put ka novoj tituli.

HOLANDIJA 1 - 12. KOLO