Партизан "убица" фаворита, послије Воше, пала и Звезда!

Партизан победио Звезду у одбојкашком дербију.  Одбојкаши Партизана победили су у великом дербију екипу Црвене звезде резултатом 3-1, по сетовима 25:22, 25:11, 16:25, 27:25.

Остали спортови 11.11.2018 | 09:15
Одбојкаши Војводине и Црвене звезде дочекали су осмо коло Суперлиге Србије изједначени на врху табеле са по шест победа и једним поразом.

Новосађани су једини неуспех имали против Партизана на почетку сезоне, а сада је трофејни повратник у лигу очитао лекцију и београдским црвено-белима.

У првом одбојкашком "вечитом дербију" ове сезоне, Партизан је био бољи 3:1 (25:22, 25:11, 16:25, 27:25).

И док се шампион Војводина и Звезда боре за врх табеле, црно-бели су тек сада изједначени по броју победа и пораза 4-4. "Ваљак" се овим тријумфом пробио на трећу позицију и најавио борбу за висок пласман.

"Вечити" су водили велику борбу, а Партизан је, поред сјајне игре у другом сету, у првом и четвртом успео да финишира сетове после преокрета.

Меч је игран у дворани "Импулс" у оквиру 8. кола БПШ Суперлиге Србије.

Црно-бели су нанели други пораз одбојкашима Црвене звезде ове сезоне, изабраници тренера Милана Љубичића били су веома расположени и заслужено су славили.

Партизан је добио почетни сет разултатом 25:22 и чини се стекли великку психолошку предност. Уследио је велики пад у игри вечитог ривала који је Партизан искористио да други сет добије убедљиво са 25:11.

Црвено-бели су успели да се консолидују и добију трећи сет резултатом 25:16.

Четврти сет је донео велику драму. Иако је Црвена звезда водила са 20:14, Партизан је стигао до 21:21. Партизан није искористио прву меч лопту, потом црвено-бели не користе прилику да изједначе, да би после три узастопна поена Партизана све било завршено, 27:25.

У редовима Партризана истакао се Пантић са 19 поена, док је код Црвене звезде најефикаснији био Данило Павловић са 15 поена.

Наредног викенда у 9. колу Црвена звезда дочекује Раднички, док Партизан гостује екипи Младог радника у Пожаревцу.

Партизан – Црвена звезда 3:1 (25:22, 25:11, 16:25, 27:25)

Дворана: Импулс