Partizan "ubica" favorita, poslije Voše, pala i Zvezda!

Partizan pobedio Zvezdu u odbojkaškom derbiju.  Odbojkaši Partizana pobedili su u velikom derbiju ekipu Crvene zvezde rezultatom 3-1, po setovima 25:22, 25:11, 16:25, 27:25.

Ostali sportovi 11.11.2018 | 09:15
Odbojkaši Vojvodine i Crvene zvezde dočekali su osmo kolo Superlige Srbije izjednačeni na vrhu tabele sa po šest pobeda i jednim porazom.

Novosađani su jedini neuspeh imali protiv Partizana na početku sezone, a sada je trofejni povratnik u ligu očitao lekciju i beogradskim crveno-belima.

U prvom odbojkaškom "večitom derbiju" ove sezone, Partizan je bio bolji 3:1 (25:22, 25:11, 16:25, 27:25).

I dok se šampion Vojvodina i Zvezda bore za vrh tabele, crno-beli su tek sada izjednačeni po broju pobeda i poraza 4-4. "Valjak" se ovim trijumfom probio na treću poziciju i najavio borbu za visok plasman.

"Večiti" su vodili veliku borbu, a Partizan je, pored sjajne igre u drugom setu, u prvom i četvrtom uspeo da finišira setove posle preokreta.

Meč je igran u dvorani "Impuls" u okviru 8. kola BPŠ Superlige Srbije.

Crno-beli su naneli drugi poraz odbojkašima Crvene zvezde ove sezone, izabranici trenera Milana Ljubičića bili su veoma raspoloženi i zasluženo su slavili.

Partizan je dobio početni set razultatom 25:22 i čini se stekli velikku psihološku prednost. Usledio je veliki pad u igri večitog rivala koji je Partizan iskoristio da drugi set dobije ubedljivo sa 25:11.

Crveno-beli su uspeli da se konsoliduju i dobiju treći set rezultatom 25:16.

Četvrti set je doneo veliku dramu. Iako je Crvena zvezda vodila sa 20:14, Partizan je stigao do 21:21. Partizan nije iskoristio prvu meč loptu, potom crveno-beli ne koriste priliku da izjednače, da bi posle tri uzastopna poena Partizana sve bilo završeno, 27:25.

U redovima Partrizana istakao se Pantić sa 19 poena, dok je kod Crvene zvezde najefikasniji bio Danilo Pavlović sa 15 poena.

Narednog vikenda u 9. kolu Crvena zvezda dočekuje Radnički, dok Partizan gostuje ekipi Mladog radnika u Požarevcu.

Partizan – Crvena zvezda 3:1 (25:22, 25:11, 16:25, 27:25)

Dvorana: Impuls