СЛС: Каквих 11 дана за Мудринског - 4 гола, 2 асистенције!

Њега једино не радује пауза. . . ! Чука се поново разгоропадила: Земун демолиран у Горњој Вароши.  Брђани наставили потеру за водећим тимовима Суперлиге.

Фудбал 10.11.2018 | 16:00
Многи једва чекају репрезентативну паузу, али сигурно не и Огњен Мудрински!

Корпулентни нападач постигао је нови погодак у победи Чукаричког на гостовању Земуну (3:0), што му је већ четврти у последње три утакмице у року од 11 дана, а у истом периоду уписао је још и две асистенције.

Чукарички је водио од 28. минута у Горњој Вароши поготком Овусуа, док су Мудрински у 74. и Кајевић у 78. потврдили други узастопни тријумф Брђана.

С обзиром на то да је и Партизан славио у данашњој утакмици 16. кола против Радника (2:0), то значи да ће Чукарички на двонедељну паузу због мечева репрезентација са четврте позиције, пошто нико не може да га прескочи.

Криза је била краткотрајна, повратак у дербију са Партизаном вратио је Чукарички на прави пут, па екипа Сима Крунића поново игра као на почетку сезоне. Данас су Брђани убедљиво савладали Земун у Горњој Вароши и тако наставили потеру за водећим тимовима Суперлиге - 3:0 (1:0).

Чукарички није био претерано доминантан на Земуновом стадиону, али је користио готово сваку велику грешку домаћина и рутински стигао до славља. Гости су повели у идеалном тренутку, преко Овусуа у 28. минуту. Брзоноги офанзивац из Гане је прекинуо низ од чак 12 утакмица без гола у Суепрлиги и стигао до трећег поготка у сезони.

Питање победника у другом полувремену решили су Огњен Мудрински и Асмир Кајевић. Некадашњем нападачу Црвене звезде ово је био пети погодак у исто толико утакмица у Суперлиги.

Велика узбуђења виђена су у Бачкој Паланци, где је домаћин стигао до победе над Вождовцем у првом минуту надокнаде захваљујући поготку Угљеше Радиновића (1:0).

На тај начин Радиновић је скинуо улогу трагичара са леђа Милана Макарића, који је у 83. минуту промашио једанаестерац. Бачка се овим бодовима пробила до 10. места на табели, док је Вождовац на 13.

Богодака није било само у Шапцу, где је домаћин у последњих пола сата играо без искљученог Игора Ристивојевића, али играчи Спартака то нису успели да искористе.

У преостале две утакмице "матине" програма од 13 часова видели смо још само један гол, и то у другом минуту надокнаде у Бачкој Паланци.

Милан Макарић је промашио пенал против Вождовца у 83. минуту, док је Угљеша Радиновић успео да донесе победу "плавима" који су у току недеље променили тренера када је уместо Дејана Челара на место шефа стручног штаба дошао Драган Ђорђевић.