SLS: Kakvih 11 dana za Mudrinskog - 4 gola, 2 asistencije!

Njega jedino ne raduje pauza. . . ! Čuka se ponovo razgoropadila: Zemun demoliran u Gornjoj Varoši.  Brđani nastavili poteru za vodećim timovima Superlige.

Fudbal 10.11.2018 | 16:00
Mnogi jedva čekaju reprezentativnu pauzu, ali sigurno ne i Ognjen Mudrinski!

Korpulentni napadač postigao je novi pogodak u pobedi Čukaričkog na gostovanju Zemunu (3:0), što mu je već četvrti u poslednje tri utakmice u roku od 11 dana, a u istom periodu upisao je još i dve asistencije.

Čukarički je vodio od 28. minuta u Gornjoj Varoši pogotkom Ovusua, dok su Mudrinski u 74. i Kajević u 78. potvrdili drugi uzastopni trijumf Brđana.

S obzirom na to da je i Partizan slavio u današnjoj utakmici 16. kola protiv Radnika (2:0), to znači da će Čukarički na dvonedeljnu pauzu zbog mečeva reprezentacija sa četvrte pozicije, pošto niko ne može da ga preskoči.

Kriza je bila kratkotrajna, povratak u derbiju sa Partizanom vratio je Čukarički na pravi put, pa ekipa Sima Krunića ponovo igra kao na početku sezone. Danas su Brđani ubedljivo savladali Zemun u Gornjoj Varoši i tako nastavili poteru za vodećim timovima Superlige - 3:0 (1:0).

Čukarički nije bio preterano dominantan na Zemunovom stadionu, ali je koristio gotovo svaku veliku grešku domaćina i rutinski stigao do slavlja. Gosti su poveli u idealnom trenutku, preko Ovusua u 28. minutu. Brzonogi ofanzivac iz Gane je prekinuo niz od čak 12 utakmica bez gola u Sueprligi i stigao do trećeg pogotka u sezoni.

Pitanje pobednika u drugom poluvremenu rešili su Ognjen Mudrinski i Asmir Kajević. Nekadašnjem napadaču Crvene zvezde ovo je bio peti pogodak u isto toliko utakmica u Superligi.

Velika uzbuđenja viđena su u Bačkoj Palanci, gde je domaćin stigao do pobede nad Voždovcem u prvom minutu nadoknade zahvaljujući pogotku Uglješe Radinovića (1:0).

Na taj način Radinović je skinuo ulogu tragičara sa leđa Milana Makarića, koji je u 83. minutu promašio jedanaesterac. Bačka se ovim bodovima probila do 10. mesta na tabeli, dok je Voždovac na 13.

Bogodaka nije bilo samo u Šapcu, gde je domaćin u poslednjih pola sata igrao bez isključenog Igora Ristivojevića, ali igrači Spartaka to nisu uspeli da iskoriste.

U preostale dve utakmice "matine" programa od 13 časova videli smo još samo jedan gol, i to u drugom minutu nadoknade u Bačkoj Palanci.

Milan Makarić je promašio penal protiv Voždovca u 83. minutu, dok je Uglješa Radinović uspeo da donese pobedu "plavima" koji su u toku nedelje promenili trenera kada je umesto Dejana Čelara na mesto šefa stručnog štaba došao Dragan Đorđević.