ШПА: ''Из кеца у двојку'' за десет минута!

Поиграли се Тео, Јанузај и Ојарсабал, три гола Сосиједада за 10 минута! Фудбалери Реал Сосиједада победили су Леванте са 3:1 у гостима у оквиру 12. кола шпанске ЛаЛиге.  Десетоминутно помрачење у Валенсији! Леванте био на добром путу да настави успешан низ, али је одбрамбеним играчима попустила концентрација. . .  Сосиједад губио од четвртог минута, па у завршници утакмице дао три гола домаћем Левантеу!

Фудбал 09.11.2018 | 23:42
Сосиједад је готово читав меч каскао за Левантеом, који је повео у четвртом минуту голом Ћеме ударцем по средини гола и са дистанце.

Тек у 73. минуту Сосиједад успева да изједначи после акције као на игрици. Ернандес, Јанузај, Ојарсабал, Ернандес – тим редоследом.

Тео је додао Јанузају и кренуо да трчи кроз средину у казнени простор. Јанузај је за то време идеално подигао лопту до Ојарсабала који је био са стране унутар 16 метара.

Ојарсабал враћа у средину Ернандесу, па човек који је започео акцију успева да је заврши за 1:1.

Јанузај четири минута касније по земљи асистира Хуанмију за 2:1, а коначан резултат поставља Ојарсабал у 83. минуту после контранапада и додавања Хуанмија.

Сосиједад је победом дошао до деветог места ЛаЛиге са 16 бодова, док је Леванте седми са 17 бодова.

Фудбалери Левантеа ушли су у 12. коло Примере после четири победе и једног ремија. Били су на добром путу да наставе одличан низ и пробију се у групу тимова од трећег до петог песта, који имају по 20 бодова, међутим, гости из Сан Себастијана успели су да за 10 минута постигну три гола и прекину низ од три утакмице без победе:

ЛЕВАНТЕ - РЕАЛ СОСИЈЕДАД 1:3.

Брзо је домаћин дошао до предности, поготком Ћеме у 4. минуту, али се упорност Сосиједадових играча исплатила. Прво Ернандез у 73, па Хуанми у 77. и на крају Ојарзабал у 83. минуту режирали су преокрет. Одбрана домаћих у тим акцијама као да није постојала...

Реал Сосиједад је оборио негативан рекорд, али је направио и велики преокрет за победу на гостовању код Левантеа у утакмици 12. кола шпанске Примере. Баски су славили са 3:1, иако су на полувремену имали гол заостатка и деловало је да их чека нови пораз.

Ипак, десет фуриозиних минута у завршници утакмице успеле су да пониште водећи гол Левантеа који је у четвртом минуту постигао Ћема.

А онда блицкриг Сосиједада који је у 73. минуту почео Тео Ернандез после додавања Микела Ојарзабала. Четири минута касније Хуанми је донео предност Баскима, а у улози асистента нашао се Аднан Јанузај.

Коначан резултат поставио је Ојарзабал, који је тако на најлепши начин крунисао добру партију, а асистирао му је Хуанми.

А што се тиче рекорда – па, није баш за похвалу. С обзиром да нису постигли гол у уводних 37 минута утакмице, Иљарменди и другови су "пробили" границу од 324 минута на којима нису постигли гол у лиги.

Поменути "рекорд" држала је генерација која је бранила боје клуба са Аноете у сезони 2011/2012, када од 11. до 14. кола није могла да пронађе пут до противничке мреже.