ŠPA: ''Iz keca u dvojku'' za deset minuta!

Poigrali se Teo, Januzaj i Ojarsabal, tri gola Sosijedada za 10 minuta! Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su Levante sa 3:1 u gostima u okviru 12. kola španske LaLige.  Desetominutno pomračenje u Valensiji! Levante bio na dobrom putu da nastavi uspešan niz, ali je odbrambenim igračima popustila koncentracija. . .  Sosijedad gubio od četvrtog minuta, pa u završnici utakmice dao tri gola domaćem Levanteu!

Fudbal 09.11.2018 | 23:42
Sosijedad je gotovo čitav meč kaskao za Levanteom, koji je poveo u četvrtom minutu golom Ćeme udarcem po sredini gola i sa distance.

Tek u 73. minutu Sosijedad uspeva da izjednači posle akcije kao na igrici. Ernandes, Januzaj, Ojarsabal, Ernandes – tim redosledom.

Teo je dodao Januzaju i krenuo da trči kroz sredinu u kazneni prostor. Januzaj je za to vreme idealno podigao loptu do Ojarsabala koji je bio sa strane unutar 16 metara.

Ojarsabal vraća u sredinu Ernandesu, pa čovek koji je započeo akciju uspeva da je završi za 1:1.

Januzaj četiri minuta kasnije po zemlji asistira Huanmiju za 2:1, a konačan rezultat postavlja Ojarsabal u 83. minutu posle kontranapada i dodavanja Huanmija.

Sosijedad je pobedom došao do devetog mesta LaLige sa 16 bodova, dok je Levante sedmi sa 17 bodova.

Fudbaleri Levantea ušli su u 12. kolo Primere posle četiri pobede i jednog remija. Bili su na dobrom putu da nastave odličan niz i probiju se u grupu timova od trećeg do petog pesta, koji imaju po 20 bodova, međutim, gosti iz San Sebastijana uspeli su da za 10 minuta postignu tri gola i prekinu niz od tri utakmice bez pobede:

LEVANTE - REAL SOSIJEDAD 1:3.

Brzo je domaćin došao do prednosti, pogotkom Ćeme u 4. minutu, ali se upornost Sosijedadovih igrača isplatila. Prvo Ernandez u 73, pa Huanmi u 77. i na kraju Ojarzabal u 83. minutu režirali su preokret. Odbrana domaćih u tim akcijama kao da nije postojala...

Real Sosijedad je oborio negativan rekord, ali je napravio i veliki preokret za pobedu na gostovanju kod Levantea u utakmici 12. kola španske Primere. Baski su slavili sa 3:1, iako su na poluvremenu imali gol zaostatka i delovalo je da ih čeka novi poraz.

Ipak, deset furiozinih minuta u završnici utakmice uspele su da ponište vodeći gol Levantea koji je u četvrtom minutu postigao Ćema.

A onda blickrig Sosijedada koji je u 73. minutu počeo Teo Ernandez posle dodavanja Mikela Ojarzabala. Četiri minuta kasnije Huanmi je doneo prednost Baskima, a u ulozi asistenta našao se Adnan Januzaj.

Konačan rezultat postavio je Ojarzabal, koji je tako na najlepši način krunisao dobru partiju, a asistirao mu je Huanmi.

A što se tiče rekorda – pa, nije baš za pohvalu. S obzirom da nisu postigli gol u uvodnih 37 minuta utakmice, Iljarmendi i drugovi su "probili" granicu od 324 minuta na kojima nisu postigli gol u ligi.

Pomenuti "rekord" držala je generacija koja je branila boje kluba sa Anoete u sezoni 2011/2012, kada od 11. do 14. kola nije mogla da pronađe put do protivničke mreže.