ЕЛ: ЦСКА "преживио" у Милану!

Мицов не може сам, драма и преокрет ЦСКА у Милану.  Кошаркаши московског ЦСКА савладали су Армани у Милану у утакмици шестог кола Евролиге – 90:85.  Армани, предвођен Владимиром Мицовим, пружио жесток отпор Московљанима, али није имао завршни ударац.

Кошарка 08.11.2018 | 23:15
"Армејци" су остварили пети тријумф у најјачем европском такмичењу, али су до њега дошли после преокрета и драматичне завршнице.

Након изједначеног полувремена, домаћин је одиграо одлично у првој половини треће четвртине, стигао до двоцифрене предности, али је уследио експресни одговор Московљана.

Екипа Димитриса Итудиса је кренула у серију, већ до краја деонице стигла ривала, а онда и направила потпуни преокрет. Армани је успела да изједначи у финишу, пре него што су руски играчи били концентрисанији и дошли до тријумфа.

Италијанском представнику није био довољан невероватни Владимир Мицов који је био најефикаснији са 24 поена, 3 скока и 4 асистенције, а одличну партију пружио је и Мајк Џејмс са дабл-даблом (16п и 12ас). Двоцифрени су били још Гудаитис са 16, односно Даирис Бертанс са четири поена мање.

С друге стране, код гостију је доминирао Кори Хигинс са 23 поена, као и Нандо де Коло са 18 поена и по 4 скока и асистенције.

ЦСКА је остао на деоби првог места са скором 6-0, док је Армани три позиције испод са 4 победе и 2 пораза.

ЦСКА је задржао стопостотан учинак и после шест одиграних мечева у Евролиги, иако је тешком муком однео победу на гостовању Арманију - 90:85 (16:21, 24:20, 23:25, 27:19).

Италијанска екипа пружила је жесток отпор Московљанима, у трећој четвртини имала и 13 поена предности, али су гости предвођени Коријем Хигинсом успели да направе преокрет и наставе победнички низ.

Последњу шансу Армани је пропустио два и по минута пре краја меча, када је Мајк Џејмс тројком поравнао резултат (80:80), али је потом Владимир Мицов послао лопту у аут, након чега је ЦСКА направио кључну серију 6:0 за победу.

Уз Хигинса, који је био најефикаснији са 23 поена, у екипи ЦСКА истакао се и Нандо Де Коло са 18 погодака (шут за три 4/7), уз по четири скока и асистенције.

Код Арманија први стрелац је био Мицов са 24 поена, три скока и четири асистенције, а Артурас Гудаитис и Џејмс уписали су по 16.

Арманију је то био други пораз ове сезоне у Евролиги.

Басконија - Фенербахче (20.30)

ТАБЕЛА: Реал 6-0, ЦСКА 6-0, Фенербахче 4-1, Армани 4-2, Панатинаикос 3-2, Барселона 3-2, Ефес 3-2, Олимпијакос 3-2, Бајерн 3-3, Басконија 2-3, Жалгирис 2-3, Химки 1-4, Гран Канарија 1-4, Дарушафака 1-5, Макаби 1-5, Будућност 0-5.

Извор: Б92/мондо.рс