EL: CSKA "preživio" u Milanu!

Micov ne može sam, drama i preokret CSKA u Milanu.  Košarkaši moskovskog CSKA savladali su Armani u Milanu u utakmici šestog kola Evrolige – 90:85.  Armani, predvođen Vladimirom Micovim, pružio žestok otpor Moskovljanima, ali nije imao završni udarac.

Košarka 08.11.2018 | 23:15
"Armejci" su ostvarili peti trijumf u najjačem evropskom takmičenju, ali su do njega došli posle preokreta i dramatične završnice.

Nakon izjednačenog poluvremena, domaćin je odigrao odlično u prvoj polovini treće četvrtine, stigao do dvocifrene prednosti, ali je usledio ekspresni odgovor Moskovljana.

Ekipa Dimitrisa Itudisa je krenula u seriju, već do kraja deonice stigla rivala, a onda i napravila potpuni preokret. Armani je uspela da izjednači u finišu, pre nego što su ruski igrači bili koncentrisaniji i došli do trijumfa.

Italijanskom predstavniku nije bio dovoljan neverovatni Vladimir Micov koji je bio najefikasniji sa 24 poena, 3 skoka i 4 asistencije, a odličnu partiju pružio je i Majk Džejms sa dabl-dablom (16p i 12as). Dvocifreni su bili još Gudaitis sa 16, odnosno Dairis Bertans sa četiri poena manje.

S druge strane, kod gostiju je dominirao Kori Higins sa 23 poena, kao i Nando de Kolo sa 18 poena i po 4 skoka i asistencije.

CSKA je ostao na deobi prvog mesta sa skorom 6-0, dok je Armani tri pozicije ispod sa 4 pobede i 2 poraza.

CSKA je zadržao stopostotan učinak i posle šest odigranih mečeva u Evroligi, iako je teškom mukom odneo pobedu na gostovanju Armaniju - 90:85 (16:21, 24:20, 23:25, 27:19).

Italijanska ekipa pružila je žestok otpor Moskovljanima, u trećoj četvrtini imala i 13 poena prednosti, ali su gosti predvođeni Korijem Higinsom uspeli da naprave preokret i nastave pobednički niz.

Poslednju šansu Armani je propustio dva i po minuta pre kraja meča, kada je Majk Džejms trojkom poravnao rezultat (80:80), ali je potom Vladimir Micov poslao loptu u aut, nakon čega je CSKA napravio ključnu seriju 6:0 za pobedu.

Uz Higinsa, koji je bio najefikasniji sa 23 poena, u ekipi CSKA istakao se i Nando De Kolo sa 18 pogodaka (šut za tri 4/7), uz po četiri skoka i asistencije.

Kod Armanija prvi strelac je bio Micov sa 24 poena, tri skoka i četiri asistencije, a Arturas Gudaitis i Džejms upisali su po 16.

Armaniju je to bio drugi poraz ove sezone u Evroligi.

Baskonija - Fenerbahče (20.30)

TABELA: Real 6-0, CSKA 6-0, Fenerbahče 4-1, Armani 4-2, Panatinaikos 3-2, Barselona 3-2, Efes 3-2, Olimpijakos 3-2, Bajern 3-3, Baskonija 2-3, Žalgiris 2-3, Himki 1-4, Gran Kanarija 1-4, Darušafaka 1-5, Makabi 1-5, Budućnost 0-5.

Izvor: B92/mondo.rs