ЕЛ: Реал шампионски, Бајерн "самљео" Дарушафаку!

Кошаркаши минхенског Бајерна "уништили" су екипу Дарушафаке у првој утакмици шестог кола Евролиге.  Радоњић разнео Дарушафаку с 46 разлике! Стотка у Минхену, Бајерн убедљив.  Понос Израела црвенео пред Краљем - да се зна ко је првак Европе! Реал Мадрид тукао Макаби 87:66.

Кошарка 08.11.2018 | 21:55
Баварци, које са клупе води некадашњи тренер Црвене звезде Дејан Радоњић, одиграли су најбољу партију од почетка сезоне и славили са убедљивих 116:70.

Шампион Немачке је после изједначене прве четвртине питање победника решио у другој коју је добио са 33:15, али у наставку није желео да спусти ногу са папучице гаса.

Бајерн је у трећој деоници био још убедљивији, да би до краја "газио" противника за максималних +46.

Овом победом клуб из Минхена се попео на седму позицију са скором 3-3, гурнувши "Дачку" на претпоследње место.

Баварци су постигли 18 тројки, а петорица играча имала су двоцифрен учинак – предњачио је Девин Букер са 18 поена, Петери Копонен и Нихад Ђедовић су постигли по 16.

Владимир Лучић је уписао 8 поена (2-2 за два, 1-1 за три, 1-1 слободна бацања), уз 2 скока, асистенцију и 2 украдене лопте за 17 минута, Стефан јовић је забележио 4 поена (2-5 за два), уз скок и 7 асистенција и 2 украдене лопте за 15 минута, док је Немања Дангубић додао 6 поена (0-3 за два, 2-3 за три) и 3 скока за 19 минута.

Код гостију Џереми Еванс је постигао 20 поена, уз 7 скокова, Маркел Браун 10, а Мајкл Ерик 9.

Пуче Дачка као звечка!

Кошаркаши Бајерна размонтирали су Дарушафаку на отварању шестог кола Евролиге и славили са огромних 116:70 (21:17, 33:18, 33:15, 29:20). Пала је стотка, са све потписом Дејана Радоњића. Некадашњи стратег Црвене звезде имао је раније неприлика у дуелима са Дарушафаком, али вечерас као да је решио да све наплати с огромном каматом. И то на спектакуларан начин.

Бајерн је ове вечери кокетирао с рекордом Евролиге по броју убачених тројки! Дарушафаки су Радоњићевиизабраници убацили 18 далекометних хитаца из 26 покушаја, али рекорд Монтепаскија из 2012. (против Прокома) и Барселонин ове године (против Ефеса) остао је недодирљив... А, тако је мало фалило да се и Бајерн нађе у овом, спектакуларном друштву!

Бајерн је уништио Дарушафаку по свим параметрима. Чак 28 асистенција, тек четири изгубљене лопте и фантастични проценти шута (27/42 за два и 8/11 са пенала). Дејан Радоњић је ово гажење истанбулског клуба искористио да свима укаже шансу, а играчи су му вратили тако што су се сви уписали у листу стрелаца. Чак петорица играча имали су бар по 12 поена, а најефикаснији био је центар Девин Букер са 18 кошева. Петери Копонен и Нихад Ђедовић су дописали по 16, Маодо Ло 13, а Данило Бартел 12 поена. Владимир Лучић је за 18 минута на паркету имао савршен учинак са осам поена (2/2 за два, 1/1 за три), уз по два скока и украдене лопте, те једну асистенцију. Стефан Јовић је одиграо нешто више од 15 минута и скупио четири поена (2/5 из игре), уз седам асистенција, две украдене лопте и скок. Немања Дангубић је за 20 минута у игри имао шест поена (0/3 за два, 2/3 за три) и четири ухваћене лопте.

Дарушафака је вечерас била у животу само током првих десет минута, када је разлика износила тек четири поена (21:17). Пакленом серијом на почетку друге четвртине Бајерн је отишао на прву двоцифрену разлику (31:17), коју практично није испуштао до краја утакмице! Напротив, она је константно расла. Толико да је на полувремену било 16 разлике, на крају треће деонице чак 37, а по последњем звуку сирене вртоглавих 46 поена! Бајерн је у другом и трећем кварталу практично направио највећу разлику на утакмицу, пошто је оба периода завршио са по 33 убачених поена, док је Дарушафака за исто време имала укупно 33 поена. Последњих десет минута утакмице били су само за рутинско одрађивање посла.

Мада, када су тројке почеле да се ређају, изгледало је да би Бајерн могао да нападне и рекорд Евролиге. Осамнаеста тројка на утакмици стигла је од Немање Дангубића, на нешто више од 40 секунди пре краја. А, када је Бајерн одбрани последњи напад гостију, Дејан Радоњић је дао јасан сигнал да се даље не напада кош, што су његови пулени и послушали.

Идентичан сценарио виђен је и у Тел Авиву где је Реал Мадрид размонтирао домаћи Макаби – 87:66.

Изједначених 10 минута, али онда фуриозна игра "Краљевског клуба" у другом кварталу у којем су примили само 8 поена, а дали 23, па повратка за Израелце није било.

Плејмејкер Реала Серхио Љуљ је постигао 17 поена, Џејси Керол га је пратио са 16, Густаво Ајон је забележио 12, уз исто толико скокова, а Ентони Ренфолд 11. Код домаћих, Џон О'Брајант је меч завршио са 17, а новајлија из НБА лиге Рамон Сешнс 11 поена.

Екипа Пабла Ласа је задржала максималан учинак и прво место на табели после шест рунди, док је Макаби 13. са само једним тријумфом.

Отишао је Реал Мадрид на ноге Макабију из Тел Авива да покаже ко је првак Европе и ко је главни. То је и успео! Краљевски тим је славио с 87:66 (18:15, 23:8, 25:21, 21:22) и тако прилично лагано стигао до шесте везане победе у овој сезони. Првак Европе је још непобеђен.

Да ће тако бити могло је да се наслути после прве четвртине, а било је јасно на полувремену када је Реал добио другу деоницу с чак 23:8.

Опет се потврдило да је Макаби само скуп појединаца и тим који нема чему много да се нада ове сезоне, док је Реал самопоуздано одиграо и оверио победу која ће му донети много елана пред наставак сезоне. Ипак није лако славити против Поноса Израела у гостима.

Реал се највише ослонио на своје најјаче карике. Серхио Љуљ је убацио 17 поена, а од тога је шутирао за три поена 5/8. Џејси Керол је дао 16 поена, а тројке је шутирао 4/5. Када ова два играча овако наступају јако је тешко носити се са Краљевским клубом.

Добро су се показали и Густаво Ајон са 12 поена и скокова, док је Ентони Рендолф додао 11 поена и осам скокова.

Код Макабија је искочио Џони Обрајант са 17 поена и седам скокова, али генерално је овај тим био недорастао против Краља европске кошарке.

Могао је Макаби само да простре црвени тепих...

Басконија - Фенербахче (20.30)

ТАБЕЛА: Табела: Реал 6-0, ЦСКА 5-0, Фенербахче 4-1, Армани 4-1, Панатинаикос 3-2, Барселона 3-2, Ефес 3-2, Олимпијакос 3-2, Бајерн 3-3, Басконија 2-3, Жалгирис 2-3, Химки 1-4, Гран Канарија 1-4, Дарушафака 1-5, Макаби 1-5, Будућност 0-5.

Извор: Б92/моззартспорт/мондо.рс