ЕК: Нелсон водио Асвел до побједе над Валенсијом!

Кошаркаши Асвела победили су Валенсију са 73:69 на домаћем терену у оквиру шестог кола Еврокупа.

Кошарка 07.11.2018 | 09:00
Асвел се реванширао Валенсији за убедљив пораз који су им нанели у првом колу овог такмичења.

Изабраници Звездана Митровића уписали су пету овосезонску обеду и заузели прво место у групи Ц, док је Валенсија уписала свој други пораз.

Најбољи код домаћина био је бивши плејмејкер Црвене звезде Демаркус Нелсон са 20 поена, Еј Џеј Слотер имао је 14, док је Мантас Калниетис уписао 11, уз шест асистенција.

У Валенсији тројица играча била су двоцифрена – Лу Лабери имао је 17 поена и девет ухваћених лопти, Мак Тоби 13+8, а Гиљем Вивес десет поена.

Црногорски репрезентативац Бојан Дубљевић уписао је само четири поена за 16 минута на паркету.

Валенсија у нарендом колу дочекује Турк Телеком, док Асвел путује у Италију како би гостовао Тренту.

У групи Д Франкфурт Скајлајнерси су наставили да изненађују све и сада су победили Торино на гостовању резултатом 85:75.

Франкфурт је уписао своју четврту победу у шест мечева, а тим легендарног Лерија Брауна и шести тријумф, те се вероватно опростио од наставка такмичења у Еворкупу.

Нестварни Ерик Марфи је Франкфурту помогао са 33 поена и седам скокова и на крају понео епитет најбољег играча утакмице. У његовом тиму 15 поена имао је Брејди Хеслип, а 11 Џејсон Кларк.

За Торино су по 18 поена постигли Тони Кар и Тајшон Тејлор, 13 је имао Виктор Рад, а поен мање Џамил Вилсон.

Торино је овај меч одиграо са само осам играча у ротацији, док је Винћенцо Гујана одиграо тек седам минута.