EK: Nelson vodio Asvel do pobjede nad Valensijom!

Košarkaši Asvela pobedili su Valensiju sa 73:69 na domaćem terenu u okviru šestog kola Evrokupa.

Košarka 07.11.2018 | 09:00
Asvel se revanširao Valensiji za ubedljiv poraz koji su im naneli u prvom kolu ovog takmičenja.

Izabranici Zvezdana Mitrovića upisali su petu ovosezonsku obedu i zauzeli prvo mesto u grupi C, dok je Valensija upisala svoj drugi poraz.

Najbolji kod domaćina bio je bivši plejmejker Crvene zvezde Demarkus Nelson sa 20 poena, Ej Džej Sloter imao je 14, dok je Mantas Kalnietis upisao 11, uz šest asistencija.

U Valensiji trojica igrača bila su dvocifrena – Lu Laberi imao je 17 poena i devet uhvaćenih lopti, Mak Tobi 13+8, a Giljem Vives deset poena.

Crnogorski reprezentativac Bojan Dubljević upisao je samo četiri poena za 16 minuta na parketu.

Valensija u narendom kolu dočekuje Turk Telekom, dok Asvel putuje u Italiju kako bi gostovao Trentu.

U grupi D Frankfurt Skajlajnersi su nastavili da iznenađuju sve i sada su pobedili Torino na gostovanju rezultatom 85:75.

Frankfurt je upisao svoju četvrtu pobedu u šest mečeva, a tim legendarnog Lerija Brauna i šesti trijumf, te se verovatno oprostio od nastavka takmičenja u Evorkupu.

Nestvarni Erik Marfi je Frankfurtu pomogao sa 33 poena i sedam skokova i na kraju poneo epitet najboljeg igrača utakmice. U njegovom timu 15 poena imao je Brejdi Heslip, a 11 Džejson Klark.

Za Torino su po 18 poena postigli Toni Kar i Tajšon Tejlor, 13 je imao Viktor Rad, a poen manje Džamil Vilson.

Torino je ovaj meč odigrao sa samo osam igrača u rotaciji, dok je Vinćenco Gujana odigrao tek sedam minuta.