ПЛ: Побједа Лестера за "шефа"!

Емотиван меч, први од када су остали без данас сахрањеног председника, фудбалери Лестера решили су у своју корист.  Лестер победио за Вишаја, Бразилци обележили дан у Премијер лиги! Фудбалери Лестера победили су Кардиф сити 1:0, у првом наступу након трагичне смрти власника клуба Вишаја Шриваданапрабхе.

Фудбал 04.11.2018 | 09:00
Као што су и најавили, "лисице" су победиле у част Тајланђанина који је страдао у паду хеликоптера након претходног меча Лестера.

Јунак ове изузетно важне емотивне победе у Велсу био је Греј, поготком у 55. минуту сусрета у Кардифу.

Меч дана одигран је у Лондону где је Вест Хем савладао Барнли 4:2, уз два гола Фелипеа Андерсона, који је преломио меч.

Барнли је два пута стизао вођство "чекићара", који су повели прво преко Арнаутовића у десетом, а онда Андерсона у 64.

Међутим, Гудмундсон и Вуд су у 45. и 77 тресли мрежу домаћина чија је фрустрација расла у завршници, да би шест минута пре краја Андерсон погодио други пут за 3:2.

Тачку на меч ставио је Хавијер "Чичарито" Ернандес у надокнади времена.

Још један Бразилац имао је сјајан дан, Ришарлисон је са два гола режирао тријумф Евертона над Брајтоном 3:1.

Минималну победу у суботу остварио је и Њукасл, голом Ајосеа Перес је савладао Вотфорд на Сент Џејмс Парку.

Веома емотивно било је ове суботе у Кардифу, где је гостовао Лестер, који је пре шест дана остао без председника Вишаја Сриваданапрабе, трачигно страдалог заједно са четири особе у хеликоптерској несрећи.

Утакмица је почела минутом ћутања, док су на загревању сви играчи Лестера носили мајице на којима је писало "Тхе Босс" (шеф).

Док је у Банкоку трајала сахрана бившег челника Лестера, екипа је морала на терен, у борбу за премијерлигашке бодове. Иако је сам резултат утакмице био потпуно у другом плану, што је дан уочи меча најавио и менаџер "лисица" Клод Пуел, фудбалери су смогли снаге и остварили веома важан тријумф.

КАРДИФ - ЛЕСТЕР 0:1 (0:0)

Бивши шампион Премијер лиге био је конкретнији, али било је то недовољно за вођство у првом полувремену. Ипак, после мање од десет минута игре у наставку гости су повели, волеј ударцем Демараја Греја на додавање Бенџамина Чилвела.

Греј је прославио погодак скинувши дрес испод којег је на мајици писало "Фор Кхун Вицхаи", а судија Ли Проберт ни у овако тешким тренуцима није желео да му "прогледа кроз прсте". Зарадио је јавну опомену.

Ове суботе, осим Манчестер јунајтеда, три бода освојили су још Евертон, Њукасл и Вест Хем.

Најефикаснији меч дана одиграли су Вест Хем и Барнли, а "чекићари" су славили 4:2, уз два гола Фелипеа Андерсона.

Ричарлисон је такође био двоструки стрелац у тријумфу Евертона против Брајтона 3:1, док је Њукасл успио да прекине црну серију од 10 лигашких утакмица без победе.