PL: Pobjeda Lestera za "šefa"!

Emotivan meč, prvi od kada su ostali bez danas sahranjenog predsednika, fudbaleri Lestera rešili su u svoju korist.  Lester pobedio za Višaja, Brazilci obeležili dan u Premijer ligi! Fudbaleri Lestera pobedili su Kardif siti 1:0, u prvom nastupu nakon tragične smrti vlasnika kluba Višaja Šrivadanaprabhe.

Fudbal 04.11.2018 | 09:00
Kao što su i najavili, "lisice" su pobedile u čast Tajlanđanina koji je stradao u padu helikoptera nakon prethodnog meča Lestera.

Junak ove izuzetno važne emotivne pobede u Velsu bio je Grej, pogotkom u 55. minutu susreta u Kardifu.

Meč dana odigran je u Londonu gde je Vest Hem savladao Barnli 4:2, uz dva gola Felipea Andersona, koji je prelomio meč.

Barnli je dva puta stizao vođstvo "čekićara", koji su poveli prvo preko Arnautovića u desetom, a onda Andersona u 64.

Međutim, Gudmundson i Vud su u 45. i 77 tresli mrežu domaćina čija je frustracija rasla u završnici, da bi šest minuta pre kraja Anderson pogodio drugi put za 3:2.

Tačku na meč stavio je Havijer "Čičarito" Ernandes u nadoknadi vremena.

Još jedan Brazilac imao je sjajan dan, Rišarlison je sa dva gola režirao trijumf Evertona nad Brajtonom 3:1.

Minimalnu pobedu u subotu ostvario je i Njukasl, golom Ajosea Peres je savladao Votford na Sent Džejms Parku.

Veoma emotivno bilo je ove subote u Kardifu, gde je gostovao Lester, koji je pre šest dana ostao bez predsednika Višaja Srivadanaprabe, tračigno stradalog zajedno sa četiri osobe u helikopterskoj nesreći.

Utakmica je počela minutom ćutanja, dok su na zagrevanju svi igrači Lestera nosili majice na kojima je pisalo "The Boss" (šef).

Dok je u Bankoku trajala sahrana bivšeg čelnika Lestera, ekipa je morala na teren, u borbu za premijerligaške bodove. Iako je sam rezultat utakmice bio potpuno u drugom planu, što je dan uoči meča najavio i menadžer "lisica" Klod Puel, fudbaleri su smogli snage i ostvarili veoma važan trijumf.

KARDIF - LESTER 0:1 (0:0)

Bivši šampion Premijer lige bio je konkretniji, ali bilo je to nedovoljno za vođstvo u prvom poluvremenu. Ipak, posle manje od deset minuta igre u nastavku gosti su poveli, volej udarcem Demaraja Greja na dodavanje Bendžamina Čilvela.

Grej je proslavio pogodak skinuvši dres ispod kojeg je na majici pisalo "For Khun Vichai", a sudija Li Probert ni u ovako teškim trenucima nije želeo da mu "progleda kroz prste". Zaradio je javnu opomenu.

Ove subote, osim Mančester junajteda, tri boda osvojili su još Everton, Njukasl i Vest Hem.

Najefikasniji meč dana odigrali su Vest Hem i Barnli, a "čekićari" su slavili 4:2, uz dva gola Felipea Andersona.

Ričarlison je takođe bio dvostruki strelac u trijumfu Evertona protiv Brajtona 3:1, dok je Njukasl uspio da prekine crnu seriju od 10 ligaških utakmica bez pobede.