Слаба партија Јокића и Теа, Боби доминантан!

Денвер Нагетси савладали су на гостовању Кливленд Кавалирсе резултатом 110:91, што им је била укупно седма победа у осам одиграних мечева.  Денверов најбољи старт у последњих 40 година! Бели рутински и Фоксова партија живота! Боби се баш трудио, али Ембид је неуништив! Кингси нанизали пет тријумфа заредом, Јокић после Чикага драстично смањио број шутева.

Кошарка 02.11.2018 | 12:00
Иако стартери нису бриљирали, међу којима је био и Никола Јокић, клупа франшизе из Колорада урадила је највећи део на овом мечу и радује што су Нагетси тако дошли до победе.

Српски кошаркаш није добро кренуо дуел и током 22 минута, колико је играо на терену, није успео да пронађе прави ритам.

Јокић је постигао само четири поена, а уз то је имао шест скокова, три асистенције и по једну украдену лопту и блокаду. Из игре је шутирао 2/5, што значи да није уопште форсирао.

Свој најбољи меч сезоне одиграо је Хуанчо Ернангомес који је убацио 23 поена, а пратили су га Милсап (16п, 6ск), Херис (14п, 3ск, 3ас), Лајлс (12п и 8ск) и Пламли (11п, 6ск).

Код Кавалирса најефикаснији био је Џордан Кларксон са 17 поена, али то није било довољно да Кавси претрпе седми пораз у осам мечева.

Лос Анђелес Клиперси претрпели су пораз од Филаделфије са 122:113, а Бобан Марјановић одиграо је веома добру партију за франшизу из "града анђела".

Боби је остварио учинак од 15 поена, 11 скокова за само 22 минута и из игре је шутирао 5/7, односно бацања 5/6. Теодосић је на терену провео само пет минута успео је да оствари две асистенције.

Најефикаснији у редовима Клиперса били су Вилијамс са 26, Галинари са 25 и Херис са 24 поена.

Филу је предводио феноменални Џоел Ембид са 41 поеном, 13 скокова и четири блокаде (16/32 из игре).

Колорадо је на ногама, Нагетси пишу историју! Можда неће успети да одрже овако висок ритам до краја сезоне, ко зна, али овај тим Денвера натерао је клупске присталице да маштају о плеј-офу и неким лепшим временима. Денвер није одиграо најблиставију партију, али поред тима какав је Кливленд није ни морало боље - 110:91 (15:27, 35:15, 33:24, 27:25).

Нагетси су тако стигли до седме победе из осам утакмица, што је најбољи тимски старт сезоне у више од 40 година! Тачније, још од сезоне 1976/77, када је убележен савршен почетак са свих осам рецки.

Није се Денвер прославио у првој деоници сусрета, пошто је Кливленд на први мали одмор отишао са убедљивих 27:15, али како су минути пролазили – тако се ситуација на паркету мењала. Начин на који је Денвер разбио отпор Кливленда помало је атипичан за ову сезону. Наиме, гости су то урадили шутевима за три поена (10/26), упркос томе што су у утакмицу ушли као тим с другим најлошијим постотком убачених тројки и тек 29 одсто успешности.

Никола Јокић је после врло добре партије у оном трилеру у Чикагу одиграо прилично скромну утакмицу за своје стандарде, уз драстично мањи број шутева него иначе. За само 22 минута на паркету Јокић је имао тек четири поена (2/5 из игре), али и шест скокова, три асистенције и по блокаду и украдену лопту. У изостанку његових поена заблистао је помало заборављени Хуанчо Ернангомез који је са 23 поена (5/8 за три) предводио Денвер до нове победе. Шпанског дугајлију испратио је Пол Милсап са 16 поена, док је Гари Харис додао 14 кошева. Чланови стандардне петорке имали су нешто мирније вече, али ни Кливленд није пружио неки посебан отпор. Једино је Џордан Кларксон био на неком нивоу са 17 поена (7/14 из игре), а иза њега најефикаснији био је Џеди Осман са 13 кошева.

Утакмица се окренула већ у другој четвртини, када је Денвер убацио чак 35 поена, док су Кавси остали на свега 15 кошева. Још једна деоница са 30+ кошева и Денвер је већ имао комотних 19 поена вишка за мирнији финиш сусрета.

Док је Јокић смањио гас, Немања Бјелица је одржао ритам на истој висини, због чега је Сакраменто опет профитирао. Кингси су остварили пету узастопну победу и то на гостовању Атланти - 146:115 (35:29, 34:35, 46:23, 31:28).

Колико су Кингси били убитачни против скромних Хоукса говори и податак да су у свакој четвртини убацили бар 31 кош! У трећем кварталу вртоглавих 46! И то пошто су Кингси у друго полувреме ушли са само пет поена предности. После тог урагана у трећем периоду Сакраменто је имао лаганих 29 поена на својој страни.

Немања Бјелица поново је био један од лидера тима и важних учесника у победи. Већ стални члан прве петорке провео је на терену само 23 минута, а учинак му је био фантастичан – 19 поена (7/11 из игре), од чега девет већ у првој деоници. На то је дописао три асистенције, два скока, две украдене лопте!

Мада је српски репрезентативац био одличан, своје вече каријере имао је Деарон Фокс! Монструозан трипл-дабл сложио је момак у својој другој НБА сезони, први у досадашњој каријери и то је изгледало овако – 31 поен, 15 асистенција и 10 скокова! Не само да је имао двоцифрене бројке у све три најважније статистичке категорије, већ је поставио личне рекорде у истим!

А, треба подсетити да је Фокс уочи сусрета био на листи повређених играча. Леђа га, очигледно, нису мучила, због чега је у Атланти показао колико је заправо страшан играч. Пре ове утакмице Фокс никада није успео да убаци 30 поена, већ му је врхунац био на 26 кошева. Чак пет пута имао је по десет асистенција, а први пут је скупио двоцифрени број скокова. Занимљиво, постао је најмлађи кошаркаш у историји НБА лиге који је успео да сложи трипл-дабл с минимум бројкама које је имао. Синоћ је био пола човек – пола чудо!

Уз Фокса одличан је био и Бади Хилд, који је убацио 27 поена (10/17 из игре). Код Атланте 23 поена убацио је Џереми Лин, Кент Базмор и Тре Јанг су додали по 14, а Алекс Лен 11 поена. Ветеран и прошлосезонски играч Сакрамента Винс Картер одиграо је 16 минута и скупио три поена и два скока.

Вече Срба на Источној обали нису употпунили Бобан Марјановић и Милош Теодосић, пошто су на гостовању Филалделфији поражени резултатом 113:122 (30:34, 27:38, 29:18, 27:32).

Страшно вече имао је Џоел Ембид! Најбољи играч Филаделфије и један од најмоћнијих центара лиге урнисао је Марћина Гортата и Монтрезла Херела у највећем делу меча, док је улазак Бобана Марјановића у другом полувремену донео какав-такав баланс у игри под кошевима.

Ембид је толико био недодирљив да је Херела натерао да направи четири личне грешке у првом делу утакмице, док је Гортату делио бесплатне кошаркашке лекције. Много бољи утисак оставио је Марјановић, који је заиграо од прве секунде другог полувремена и скупио 22 минута. Али, Ембид је био у својој зони комфора и нико му ништа није могао.

Ембид је утакмицу завршио с 41 поеном (16/32 из игре), те 13 скокова и четири блокаде!

Марјановић је успео да одговори са 15 поена (5/7 из игре, 5/6 са пенала), те 11 скокова, три блокаде и по асистенцију и украдену лопту. Поређења ради, Херел је имао седам поена и две асистенције, а Гортат је остао без поена и са само два скока! Без обзира на Марјановићеву добру игру у наставку, Клиперси једноставно нису имали снаге да се изборе с нападачким потенцијалом домаћина.

Лу Вилијамс је уписао 26, а Данило Галинари 25 поена, док је Тобијас Харис имао 24 кошева. Али, то је било све. Остали су били испод двоцифрене границе. Милош Теодосић је добио пет минута за игру и поделио је две асистенције. У победничком саставу Бен Симонс је убележио 14 поена и 11 асистенција, Маркел Фулц 12 поена, Лендри Шамет 13, док је Дарио Шарић уписао тек пет поена (1/8 из игре), три скока и две асистенције за 24 минута на паркету.