Лудница у Белгији - Генк од 0:2 до 4:2 уз два пенала!

А један није постојао! Јак отпор у првом полувремену пружио је Антверпен.

Фудбал 01.11.2018 | 09:45
Какав меч у Белгији! Лидер шампионата Генк поново се учврстио на лидерској позицији на табели, пошто је после великог преокрета на гостовању Антверпену – 4:2 у утакмици 13. кола.

Све су имали домаћи у прво полувремену на својој страни. Играли су добро, водили са 2:0 и са том предношћу отишли на одмор. Први гол дао је Жонатан Болинги у 23. минуту, а последњим тренуцима првог дела меча мрежу је затресао и Симен Јиклерод.

А онда тотални блицкриг гостију, додуше уз помоћ судије и мало добре глуме. За само четири минута Генк је успео да изједначи И то ударцима са беле тачке.

У 56. минуту судија Боку је оправдано свирао због играња руком, а погодио је Руслан Малиновски.Међутим, у 60. минуту Дијумерси Ндонгала се саплео о сопствену ногу и пао, а судија је опет показао на пенал. И поново је Малиновски био прецизан.

До потпуног преокрета гости су дошли у 76. минуту када се Малиновски нашао у улози асистента а стрелац је био Мбвана Самата, фудбалски бисер из Танзаније. Исти играч поставио је коначан резултат у последњим тренуцима меча.

БЕЛГИЈА 1 - 13. КОЛО