Ludnica u Belgiji - Genk od 0:2 do 4:2 uz dva penala!

A jedan nije postojao! Jak otpor u prvom poluvremenu pružio je Antverpen.

Fudbal 01.11.2018 | 09:45
Kakav meč u Belgiji! Lider šampionata Genk ponovo se učvrstio na liderskoj poziciji na tabeli, pošto je posle velikog preokreta na gostovanju Antverpenu – 4:2 u utakmici 13. kola.

Sve su imali domaći u prvo poluvremenu na svojoj strani. Igrali su dobro, vodili sa 2:0 i sa tom prednošću otišli na odmor. Prvi gol dao je Žonatan Bolingi u 23. minutu, a poslednjim trenucima prvog dela meča mrežu je zatresao i Simen Jiklerod.

A onda totalni blickrig gostiju, doduše uz pomoć sudije i malo dobre glume. Za samo četiri minuta Genk je uspeo da izjednači I to udarcima sa bele tačke.

U 56. minutu sudija Boku je opravdano svirao zbog igranja rukom, a pogodio je Ruslan Malinovski.Međutim, u 60. minutu Dijumersi Ndongala se sapleo o sopstvenu nogu i pao, a sudija je opet pokazao na penal. I ponovo je Malinovski bio precizan.

Do potpunog preokreta gosti su došli u 76. minutu kada se Malinovski našao u ulozi asistenta a strelac je bio Mbvana Samata, fudbalski biser iz Tanzanije. Isti igrač postavio je konačan rezultat u poslednjim trenucima meča.

BELGIJA 1 - 13. KOLO