РУС: Шта ти је фудбал - уђе човек с клупе и оте бодове Спартаку!

Московљани баш немају среће. . .

Фудбал 30.10.2018 | 08:45
Успео је Рубин да продужи свој нестварни низ од чак 11 утакмица без пораза вечерас на свом терену и то на импресиван начин - поготком у последњим тренуцима за реми са Спартаком из Москве (1:1).

Изгледало је да су три бода била спакована у џеп фудбалера Спартака из Москве, а након што је (после оправдано досуђеног једанаестерца због играња руком) Димитри Комбаров реализовао најстрожу казну у 78. минуту. Међутим, екипа Курбана Бердјева пронашла је снагу и буквално из последњег шута стигла до изједначења и психолошки важног бода.

Увидевши да је ваздух једини начин из којег може да угрози гол Московљана искусни тренерски вук послао је у првом минуту надокнаде на терен младог дефанзивца Егора Сорокина (22). Само што је крочио на терен он је похитао ка шеснаестерцу Спартака где је упућена лопта из корнера. Фантастично је центрирао Игор Коновалов, а млади дефанзивац главом матирао голмана Максименказа коначних 1:1.

Овај погодак разгалио је домаће фудбалере и навијаче, али и продужио агонију Московљана којима ни смена тренера Масима Карере није помогла да се раздрмају. Амбициозни Спартак је после 12 одиграних кола тек на шестом месту са чак девет бодова заостатка за лидером Зенитом.

Иначе, читав меч за Московљане одиграо је српски интернационалац Марко Петковић.

РУСИЈА 1 - 12. коло