RUS: Šta ti je fudbal - uđe čovek s klupe i ote bodove Spartaku!

Moskovljani baš nemaju sreće. . .

Fudbal 30.10.2018 | 08:45
Uspeo je Rubin da produži svoj nestvarni niz od čak 11 utakmica bez poraza večeras na svom terenu i to na impresivan način - pogotkom u poslednjim trenucima za remi sa Spartakom iz Moskve (1:1).

Izgledalo je da su tri boda bila spakovana u džep fudbalera Spartaka iz Moskve, a nakon što je (posle opravdano dosuđenog jedanaesterca zbog igranja rukom) Dimitri Kombarov realizovao najstrožu kaznu u 78. minutu. Međutim, ekipa Kurbana Berdjeva pronašla je snagu i bukvalno iz poslednjeg šuta stigla do izjednačenja i psihološki važnog boda.

Uvidevši da je vazduh jedini način iz kojeg može da ugrozi gol Moskovljana iskusni trenerski vuk poslao je u prvom minutu nadoknade na teren mladog defanzivca Egora Sorokina (22). Samo što je kročio na teren on je pohitao ka šesnaestercu Spartaka gde je upućena lopta iz kornera. Fantastično je centrirao Igor Konovalov, a mladi defanzivac glavom matirao golmana Maksimenkaza konačnih 1:1.

Ovaj pogodak razgalio je domaće fudbalere i navijače, ali i produžio agoniju Moskovljana kojima ni smena trenera Masima Karere nije pomogla da se razdrmaju. Ambiciozni Spartak je posle 12 odigranih kola tek na šestom mestu sa čak devet bodova zaostatka za liderom Zenitom.

Inače, čitav meč za Moskovljane odigrao je srpski internacionalac Marko Petković.

RUSIJA 1 - 12. kolo