ТУР: Бешикташ се распуцао, Кварежма на турбо погон!

Сјајна партија Португалца и три асистенције. . .

Фудбал 30.10.2018 | 08:15
Три кикса у последње четири утакмице - ако у кикс можемо да рачунамо реми у дербију са ужасним Фенером - али Бешикташ је и даље у врху и на само три бода заостатка у односу на лидера Башакшехир. Екипа Шенола Гунеша вечерас је лако тукла Ризе (4:1) и тиме обрадовала и навијаче Фенербахчеа. Како? Лако, да су којим случајем гости узели бод или победили славни клуб из азијскоког дела Истанбула пао би у зону испадања.

Бешикташу је посао значајно олакшан већ у 10. минуту, када је Орхан зарадио директан црвени картон. Пре тога Мустафа Пектемек је постигао сјајан гол на проигравање Рикарда Кварежме, а у финишу првог дела исти играч и исти асистент за огромних 2:0. Већ тада је било јасно да Ризе нема шта да тражи. Гости јесу смањили на 1:2 у 49. минуту аутоголом Рока, међутим уследио је нови црвени картон (61. минут) и чета Окана Бурука се потпуно распала.

Дилеме око победника, ако их је уопште било, решене су новим аутоголом, али на другој страни. Јалчин је погодио сопствену мрежу у 72. минуту. И поново је главни део посла одрадио данас врло расположени Кварежма. Серија његових добро познатих дриблинга и добар продор претходили су том аутоголу...

Коначан резултат поставио је Вагнер Лав, погађате - на додавање Кварежме. Португалац ипак није имао среће да се упише у стрелце. У 60. минуту промашио је пенал...

У наредном колу чека нас велики дерби између Башакшехира и Бешикташа.

ТУРСКА 1 - 10. КОЛО: