TUR: Bešiktaš se raspucao, Kvarežma na turbo pogon!

Sjajna partija Portugalca i tri asistencije. . .

Fudbal 30.10.2018 | 08:15
Tri kiksa u poslednje četiri utakmice - ako u kiks možemo da računamo remi u derbiju sa užasnim Fenerom - ali Bešiktaš je i dalje u vrhu i na samo tri boda zaostatka u odnosu na lidera Bašakšehir. Ekipa Šenola Guneša večeras je lako tukla Rize (4:1) i time obradovala i navijače Fenerbahčea. Kako? Lako, da su kojim slučajem gosti uzeli bod ili pobedili slavni klub iz azijskokog dela Istanbula pao bi u zonu ispadanja.

Bešiktašu je posao značajno olakšan već u 10. minutu, kada je Orhan zaradio direktan crveni karton. Pre toga Mustafa Pektemek je postigao sjajan gol na proigravanje Rikarda Kvarežme, a u finišu prvog dela isti igrač i isti asistent za ogromnih 2:0. Već tada je bilo jasno da Rize nema šta da traži. Gosti jesu smanjili na 1:2 u 49. minutu autogolom Roka, međutim usledio je novi crveni karton (61. minut) i četa Okana Buruka se potpuno raspala.

Dileme oko pobednika, ako ih je uopšte bilo, rešene su novim autogolom, ali na drugoj strani. Jalčin je pogodio sopstvenu mrežu u 72. minutu. I ponovo je glavni deo posla odradio danas vrlo raspoloženi Kvarežma. Serija njegovih dobro poznatih driblinga i dobar prodor prethodili su tom autogolu...

Konačan rezultat postavio je Vagner Lav, pogađate - na dodavanje Kvarežme. Portugalac ipak nije imao sreće da se upiše u strelce. U 60. minutu promašio je penal...

U narednom kolu čeka nas veliki derbi između Bašakšehira i Bešiktaša.

TURSKA 1 - 10. KOLO: