РУС: Срећни Зенит прошао неокрњен у Самари!

Паредес стрелац јединог гола у победи против Крила Совјетов.

Фудбал 29.10.2018 | 18:45
Зенит се опет башкари усамљен на лидерској позицији руске Премијер лиге. Екипа из Санкт Петербурга у гостима је у Самари савладала Крила Совјетов са 1:0 у претпоследњој утакмици 12. кола шампионата.

Ипак, на основу приказаног, може се рећи да је домаћа екипа заслужила да остане непоражена, јер је Зенит из једне од заиста ретких прилика стигао до поготка.

У ствари, то је био и једини шут у оквир гола. Гости су определили за контранападе и један такав у 22. минуту је прошао. Леандро Паредес је вукао лопту неких 30-ак метара, а онда ударцем по земљи погодио малу мрежу.

До краја меча, а поготово у другом полувремену, Зенит се потпуно повукао и затворио све прилазе свом голу, тако да је офанзива Крила била узалудна.

Све је било дефинитивно јасно у 78. минуту када је домаћин остао са играчем мање, јер је Рогел добио други жути картон због покушаја да исценира пенал.

А одбрану гостију поново је врло успешно предводио бивши капитен репрезентације Србије Бранислав Ивановић. На другој страни, Срђан Мијаиловић и Вања Вучићевић преседели су целу утакмицу на клупи Крила.

РУСИЈА 1 - 12. КОЛО