RUS: Srećni Zenit prošao neokrnjen u Samari!

Paredes strelac jedinog gola u pobedi protiv Krila Sovjetov.

Fudbal 29.10.2018 | 18:45
Zenit se opet baškari usamljen na liderskoj poziciji ruske Premijer lige. Ekipa iz Sankt Peterburga u gostima je u Samari savladala Krila Sovjetov sa 1:0 u pretposlednjoj utakmici 12. kola šampionata.

Ipak, na osnovu prikazanog, može se reći da je domaća ekipa zaslužila da ostane neporažena, jer je Zenit iz jedne od zaista retkih prilika stigao do pogotka.

U stvari, to je bio i jedini šut u okvir gola. Gosti su opredelili za kontranapade i jedan takav u 22. minutu je prošao. Leandro Paredes je vukao loptu nekih 30-ak metara, a onda udarcem po zemlji pogodio malu mrežu.

Do kraja meča, a pogotovo u drugom poluvremenu, Zenit se potpuno povukao i zatvorio sve prilaze svom golu, tako da je ofanziva Krila bila uzaludna.

Sve je bilo definitivno jasno u 78. minutu kada je domaćin ostao sa igračem manje, jer je Rogel dobio drugi žuti karton zbog pokušaja da iscenira penal.

A odbranu gostiju ponovo je vrlo uspešno predvodio bivši kapiten reprezentacije Srbije Branislav Ivanović. Na drugoj strani, Srđan Mijailović i Vanja Vučićević presedeli su celu utakmicu na klupi Krila.

RUSIJA 1 - 12. KOLO