ПОР: Змајеви поново бљују ватру!

Порто је опет на врху Примеире, а лидерску позицију дели са Брагом.  Нани сам удавио Пантере! Спортинг убедљив против Боависте - 3:0.

Фудбал 29.10.2018 | 10:15
Порто је опет на врху Примеире. Тачније, дели прво место са Брагом. Змајеви су на свом стадиону победили Феиренсе са 2:0 у утакмици осмог кола португалског шампионата.

Могла је победа домаћих да буде и убедљивија, јер су домаћи створили баш велики број прилика за гол.

Ипак, по један погодак у оба полувремена били су сасвим довољни за нова три бода Змајева, а ово им је била трећа узастопна победа у свим такмичењима.

Стрелац првог поготка био је Фелипе у 23. минуту после додавања Короне, а коначан резултат поставио је Муса Марега десет минута пре краја.

Нани сам удавио Пантере. Спортинг убедљив против Боависте - 3:0.

Спортинг је на крилима сјајног ветерана Нанија лако савладао Боависту са 3:0 на затварању осмог кола Примеире.

Ова победа одржала их је на два бода заостатка за водећим тимовима с врха табеле Портом и Брагом, с тенденцијом да се временом умешају у шампионску трку.

Два лепа хица искусног Нанија (31') и (66'), као и одличан ударац Бруна Фернадеса у 63. били су довољни да натерају Пантере из Порта на капитулацију.

Спортинг је био много бољи, потпуно је доминирао, а могао је да слави и убедљивије.

Српски интернационалац Немања Гудељ одиграо је свих 90 минута за Лавове, док је Радосав Петровић ову победу испратио с клупе за резерве.

ПОРТУГАЛ 1 - 8. коло