POR: Zmajevi ponovo bljuju vatru!

Porto je opet na vrhu Primeire, a lidersku poziciju deli sa Bragom.  Nani sam udavio Pantere! Sporting ubedljiv protiv Boaviste - 3:0.

Fudbal 29.10.2018 | 10:15
Porto je opet na vrhu Primeire. Tačnije, deli prvo mesto sa Bragom. Zmajevi su na svom stadionu pobedili Feirense sa 2:0 u utakmici osmog kola portugalskog šampionata.

Mogla je pobeda domaćih da bude i ubedljivija, jer su domaći stvorili baš veliki broj prilika za gol.

Ipak, po jedan pogodak u oba poluvremena bili su sasvim dovoljni za nova tri boda Zmajeva, a ovo im je bila treća uzastopna pobeda u svim takmičenjima.

Strelac prvog pogotka bio je Felipe u 23. minutu posle dodavanja Korone, a konačan rezultat postavio je Musa Marega deset minuta pre kraja.

Nani sam udavio Pantere. Sporting ubedljiv protiv Boaviste - 3:0.

Sporting je na krilima sjajnog veterana Nanija lako savladao Boavistu sa 3:0 na zatvaranju osmog kola Primeire.

Ova pobeda održala ih je na dva boda zaostatka za vodećim timovima s vrha tabele Portom i Bragom, s tendencijom da se vremenom umešaju u šampionsku trku.

Dva lepa hica iskusnog Nanija (31') i (66'), kao i odličan udarac Bruna Fernadesa u 63. bili su dovoljni da nateraju Pantere iz Porta na kapitulaciju.

Sporting je bio mnogo bolji, potpuno je dominirao, a mogao je da slavi i ubedljivije.

Srpski internacionalac Nemanja Gudelj odigrao je svih 90 minuta za Lavove, dok je Radosav Petrović ovu pobedu ispratio s klupe za rezerve.

PORTUGAL 1 - 8. kolo