ПОР: Белененсешов шамар Бенфици!

Домаћин славио са 2:0, а лисабонски великан пропустио прилику да се врати на чело табеле.

Фудбал 28.10.2018 | 08:30
Бенфика није успела да се врати на врх табеле Примеире, а то је заслуга сјајног Белененсеша који је на свом терену тријумфовао са 2:0 у мечу осмог кола и нанео лисабонским Орловима први пораз у сезони.

Уједно, ово је била прва победа Белененсеша над најтрофејнијим португалским клубом после скоро 12 година.

Ниша вечерас гостима није полазило за руком, а домаћин је лепо играо на контранападе и знао је шта хоће. Али, имао је Белененсеш и доста среће јер је у 32. минуту Салвио промашио пенал.

Уследило је фуриозних десетак минута играча Белененсеша. Четири минута после Бенфике, пенал су имали и домаћи, али за разлику од Салвија, Едоардо Енрике био је прецизан са беле тачке.

А у 42. минуту домаћа екипа дуплирала је предност и направила одлучујући корак ка освајању три бода. Овај пут стрелац за Белененсеш био је Алхасан Кеита, а у улози асистента нашао се Енрике.

Љубомир Фејса играо је за Бенфику до 84. минута када га је заменио Андрија Живковић.

ПОРТУГАЛ 1 - 8. коло