POR: Belenensešov šamar Benfici!

Domaćin slavio sa 2:0, a lisabonski velikan propustio priliku da se vrati na čelo tabele.

Fudbal 28.10.2018 | 08:30
Benfika nije uspela da se vrati na vrh tabele Primeire, a to je zasluga sjajnog Belenenseša koji je na svom terenu trijumfovao sa 2:0 u meču osmog kola i naneo lisabonskim Orlovima prvi poraz u sezoni.

Ujedno, ovo je bila prva pobeda Belenenseša nad najtrofejnijim portugalskim klubom posle skoro 12 godina.

Niša večeras gostima nije polazilo za rukom, a domaćin je lepo igrao na kontranapade i znao je šta hoće. Ali, imao je Belenenseš i dosta sreće jer je u 32. minutu Salvio promašio penal.

Usledilo je furioznih desetak minuta igrača Belenenseša. Četiri minuta posle Benfike, penal su imali i domaći, ali za razliku od Salvija, Edoardo Enrike bio je precizan sa bele tačke.

A u 42. minutu domaća ekipa duplirala je prednost i napravila odlučujući korak ka osvajanju tri boda. Ovaj put strelac za Belenenseš bio je Alhasan Keita, a u ulozi asistenta našao se Enrike.

Ljubomir Fejsa igrao je za Benfiku do 84. minuta kada ga je zamenio Andrija Živković.

PORTUGAL 1 - 8. kolo