ШПА: Каталонија је тврд орах, Рајо зубе сломио!

Порту двапут погађао за тријумф Ђироне над Рајо Ваљеканом! Фудбалери Ђироне остварили су тријумф на отварању суботњег програма 10. кола шпанске Ла лиге.  Тим са Ваљекаса поражен на гостовању Ђирони, те му по свему судећи следи смена на клупи.

Фудбал 27.10.2018 | 15:30
Ђирона је на свом терену савладала Рајо Ваљекано резултатом 2:1, највише захваљујући двоструком стрелцу Портуу.

Он је у размаку од десетак минута у финишу првог полувремена постигао оба гола за Каталонце и трасирао пут ка тријумфу.

Гости су успели само да ублаже пораз преко Галвеса који је мрежу затресао након сат времена игре.

Рајо није могао до бода, иако је последњих неколико минута игра са играчем више због искључења Лозана.

Ђирона је овим тријумфом дошла до деветог места са 13 бодова, док је екипа са Ваљекаса претпоследња са само шест.

Рајо Валекано није успео да покори Каталонију и тако се уздигне из црвене зоне у Примери. Клуб из Ваљехаса је очекивано доживео пораз на гостовању у Ђирони резултатом 2:1 (2:0).

Два гола у првом полувремену Портуа, од којег је један пао са беле тачке, а други у 45. минуту била су довољна за домаћи тим да покупи нова три бода који ће му много значити у наставку сезоне. Погодак за госте дело је Алехандра Галвеза у 61. минуту.

Играчи Раја су давали све од себе у другом делу сусрета 10. кола Примере да макар изједначе, али једноставно нису могли. Није им на крају помогло ни искључење нападача каталонског клуба, Хондурашанина Антонија Лозана.

Због слабе серије резултата и лошег старта сезоне очекује се да Рајо Ваљекано добије новог шефа стручног штаба, а да се управа захвали Мичелу.