ŠPA: Katalonija je tvrd orah, Rajo zube slomio!

Portu dvaput pogađao za trijumf Đirone nad Rajo Valjekanom! Fudbaleri Đirone ostvarili su trijumf na otvaranju subotnjeg programa 10. kola španske La lige.  Tim sa Valjekasa poražen na gostovanju Đironi, te mu po svemu sudeći sledi smena na klupi.

Fudbal 27.10.2018 | 15:30
Đirona je na svom terenu savladala Rajo Valjekano rezultatom 2:1, najviše zahvaljujući dvostrukom strelcu Portuu.

On je u razmaku od desetak minuta u finišu prvog poluvremena postigao oba gola za Katalonce i trasirao put ka trijumfu.

Gosti su uspeli samo da ublaže poraz preko Galvesa koji je mrežu zatresao nakon sat vremena igre.

Rajo nije mogao do boda, iako je poslednjih nekoliko minuta igra sa igračem više zbog isključenja Lozana.

Đirona je ovim trijumfom došla do devetog mesta sa 13 bodova, dok je ekipa sa Valjekasa pretposlednja sa samo šest.

Rajo Valekano nije uspeo da pokori Kataloniju i tako se uzdigne iz crvene zone u Primeri. Klub iz Valjehasa je očekivano doživeo poraz na gostovanju u Đironi rezultatom 2:1 (2:0).

Dva gola u prvom poluvremenu Portua, od kojeg je jedan pao sa bele tačke, a drugi u 45. minutu bila su dovoljna za domaći tim da pokupi nova tri boda koji će mu mnogo značiti u nastavku sezone. Pogodak za goste delo je Alehandra Galveza u 61. minutu.

Igrači Raja su davali sve od sebe u drugom delu susreta 10. kola Primere da makar izjednače, ali jednostavno nisu mogli. Nije im na kraju pomoglo ni isključenje napadača katalonskog kluba, Hondurašanina Antonija Lozana.

Zbog slabe serije rezultata i lošeg starta sezone očekuje se da Rajo Valjekano dobije novog šefa stručnog štaba, a da se uprava zahvali Mičelu.