ИТА: ВАР у Ђенови "оффлине", Сампа и Сасуоло такође!

Ђуричић играо у ремију Сасуола и Сампдорије.  Фудбалери Сампдорије и Сасуола одиграли су нерешено 0:0, у последњој утакмици деветог кола италијанског првенства.  Посљедњи дуел деветог кола Серије А завршен најнепопуларнијим резултатом. Видео технологија није радила већи дио меча.

Фудбал 23.10.2018 | 10:30
Српски фудбалер Филип Ђуричић одиграо је 65 минута за гостујући састав, пошто га је на нешто мање од пола сата до краја меча заменио Клод Ађапонг.

Сампдорија је у последње четири утакмице без пораза и заузима пето место на табели са 15 бодова.

Сасуоло је у последње три утакмице освојио бод и осми је на табели са 14 бодова.

Нисмо навикли да у "лигама петице" закаже ВАР; а управо то десило се у посљедњем мечу деветог кола Серије А, који су у Ђенови одиграли Сампдорија и Сасуоло.

Видео-технологија није радила током већег дијела сусрета, тачније 60 минута била је у "оффлине" моду, баш као и два тима на терену, који су приказали поприлично блиједу партију, па гледаоци нису видјели голове.

САМПДОРИЈА - САСУОЛО 0:0

Из слабог првог полувремена, у којем су нешто конкретнији били гости, вриједи издвојити стативу коју је погодио Доменико Берарди у 35. минуту. С друге стране, Грегоар Дефрел имао је три солидне прилике, али мреже се нису тресле.

Као ни у наставку.

У ВАР соби успјели су оспособити технологију, али то је била једина новост у односу на први дио игре. Истина, домаћин је преузео иницијативу, али није успио пронаћи пут до противничке мреже.

Најбољу шансу 15-ак минута прије краја имао је "резервиста" Рикардо Сапонара, када је из волеја шутирао мало преко гола.

Сампдорија је сада на петом мјесту Серије А, док је Сасуоло осми. Дијели их само бод.

Био је ово дуел екипа сличне снаге. Екипа које су имале своје шансе да дођу до три бода, али нареалнији исход јесте управо реми. Меч између Сампдорије и Ђенове завршен је резултатом 0:0. Могао је то да буде и реми с головима, али шансе нису искоришћене.

У првом полувремену је Сампдорија имала две шансе, а Сасуоло једну. Гастон Рамирез је у 26. минуту примио прецизан пас у шеснаестерцу, али је пуцао високо изнад гола.

Десетак минута касније Доменико Берарди је погодио стативу, није имао среће том приликом. Могао је Самп до гола на крају првог полувремена, али је Андреа Консиљи одбранио шут Едгару Барету.

Сампдорији је ово први реми после две везане победе у шампионату и из тог угла не може тим из Ђенове да буде задовољан.

Сасуолу је ово реми после два везана пораза тако да Берарди и другари могу да буду задовољни ако гледају из тог угла. Мада, имао је неке шансе у другом полувремену. Филип Ђуричић је играо у првој постави Сасуола, а изашао је из игре у 65. минуту.

Самп сада има 15 бодова на конту и налзи се на 5. позицији Серије А. Лацио му бежи три бода. Сасуоло је на 14 бодова.

Две добре екипе које ће се борити за излазак у Европу. Штета што није било голова...