ITA: VAR u Đenovi "offline", Sampa i Sasuolo takođe!

Đuričić igrao u remiju Sasuola i Sampdorije.  Fudbaleri Sampdorije i Sasuola odigrali su nerešeno 0:0, u poslednjoj utakmici devetog kola italijanskog prvenstva.  Posljednji duel devetog kola Serije A završen najnepopularnijim rezultatom. Video tehnologija nije radila veći dio meča.

Fudbal 23.10.2018 | 10:30
Srpski fudbaler Filip Đuričić odigrao je 65 minuta za gostujući sastav, pošto ga je na nešto manje od pola sata do kraja meča zamenio Klod Ađapong.

Sampdorija je u poslednje četiri utakmice bez poraza i zauzima peto mesto na tabeli sa 15 bodova.

Sasuolo je u poslednje tri utakmice osvojio bod i osmi je na tabeli sa 14 bodova.

Nismo navikli da u "ligama petice" zakaže VAR; a upravo to desilo se u posljednjem meču devetog kola Serije A, koji su u Đenovi odigrali Sampdorija i Sasuolo.

Video-tehnologija nije radila tokom većeg dijela susreta, tačnije 60 minuta bila je u "offline" modu, baš kao i dva tima na terenu, koji su prikazali poprilično blijedu partiju, pa gledaoci nisu vidjeli golove.

SAMPDORIJA - SASUOLO 0:0

Iz slabog prvog poluvremena, u kojem su nešto konkretniji bili gosti, vrijedi izdvojiti stativu koju je pogodio Domeniko Berardi u 35. minutu. S druge strane, Gregoar Defrel imao je tri solidne prilike, ali mreže se nisu tresle.

Kao ni u nastavku.

U VAR sobi uspjeli su osposobiti tehnologiju, ali to je bila jedina novost u odnosu na prvi dio igre. Istina, domaćin je preuzeo inicijativu, ali nije uspio pronaći put do protivničke mreže.

Najbolju šansu 15-ak minuta prije kraja imao je "rezervista" Rikardo Saponara, kada je iz voleja šutirao malo preko gola.

Sampdorija je sada na petom mjestu Serije A, dok je Sasuolo osmi. Dijeli ih samo bod.

Bio je ovo duel ekipa slične snage. Ekipa koje su imale svoje šanse da dođu do tri boda, ali narealniji ishod jeste upravo remi. Meč između Sampdorije i Đenove završen je rezultatom 0:0. Mogao je to da bude i remi s golovima, ali šanse nisu iskorišćene.

U prvom poluvremenu je Sampdorija imala dve šanse, a Sasuolo jednu. Gaston Ramirez je u 26. minutu primio precizan pas u šesnaestercu, ali je pucao visoko iznad gola.

Desetak minuta kasnije Domeniko Berardi je pogodio stativu, nije imao sreće tom prilikom. Mogao je Samp do gola na kraju prvog poluvremena, ali je Andrea Konsilji odbranio šut Edgaru Baretu.

Sampdoriji je ovo prvi remi posle dve vezane pobede u šampionatu i iz tog ugla ne može tim iz Đenove da bude zadovoljan.

Sasuolu je ovo remi posle dva vezana poraza tako da Berardi i drugari mogu da budu zadovoljni ako gledaju iz tog ugla. Mada, imao je neke šanse u drugom poluvremenu. Filip Đuričić je igrao u prvoj postavi Sasuola, a izašao je iz igre u 65. minutu.

Samp sada ima 15 bodova na kontu i nalzi se na 5. poziciji Serije A. Lacio mu beži tri boda. Sasuolo je na 14 bodova.

Dve dobre ekipe koje će se boriti za izlazak u Evropu. Šteta što nije bilo golova...