Базел: Ђере у главном жријебу, Лајовић поражен!

Српски тенисери били су половични у квалификацијама за Базел – Ласло Ђере се квалификовао у главни жреб, а Душан Лајовић није.

Тенис 22.10.2018 | 08:45
Ђере је у квалификационом финалу победио Тунишанина, Малека Џазирија, са 6:2, 6:3 и после победе над Јевгенијем Донскојем, успео да уђе у главни жреб.

Ласлу је било потребно само сат времена да елиминише 54. тенисера света.

Иако је Душан Лајовић у претходној рунди славио против Дениса Истомина у два сета, сада је истим резултатом од њега био бољи румунски тенисер Маријуш Цопил – 6:3, 6:4.

Горостасни Цопил је доминирао приликом сервиса и један брејк му је био довољан да оконча први сет.

У другој деоници меча Румун је наставио са добром игром и повео са 3:1. Душан је успео да се врати и изједначи на 4:4, али је одмах у наредном гему претрпео нови брејк, а затим и пораз.

Ђере за противника у првом колу може имати Метјуа Ебдена, Рајана Харисона, Тејлора Фрица или Андреаса Сепија.