Bazel: Đere u glavnom žrijebu, Lajović poražen!

Srpski teniseri bili su polovični u kvalifikacijama za Bazel – Laslo Đere se kvalifikovao u glavni žreb, a Dušan Lajović nije.

Tenis 22.10.2018 | 08:45
Đere je u kvalifikacionom finalu pobedio Tunišanina, Maleka Džazirija, sa 6:2, 6:3 i posle pobede nad Jevgenijem Donskojem, uspeo da uđe u glavni žreb.

Laslu je bilo potrebno samo sat vremena da eliminiše 54. tenisera sveta.

Iako je Dušan Lajović u prethodnoj rundi slavio protiv Denisa Istomina u dva seta, sada je istim rezultatom od njega bio bolji rumunski teniser Marijuš Copil – 6:3, 6:4.

Gorostasni Copil je dominirao prilikom servisa i jedan brejk mu je bio dovoljan da okonča prvi set.

U drugoj deonici meča Rumun je nastavio sa dobrom igrom i poveo sa 3:1. Dušan je uspeo da se vrati i izjednači na 4:4, ali je odmah u narednom gemu pretrpeo novi brejk, a zatim i poraz.

Đere za protivnika u prvom kolu može imati Metjua Ebdena, Rajana Harisona, Tejlora Frica ili Andreasa Sepija.