ШПА: Рајо на зачељу! Атлетик два мјесеца без побједе!

Еибар и Билбао играли 1:1 у 9. колу Примере.  Хетафе прекинуо лош низ.  Фудбалери Хетафеа победили су у гостима екипу Рајо Ваљекана са 2:1, у утакмици деветог кола шпанске Примере.

Фудбал 22.10.2018 | 08:00
Хетафе је повео голом Димитрија Фулкијеа у 63. минуту, а на 2:0 је само четири минута касније повисио Серхио Акиеме аутоголом.

Стрелац јединог поготка за Рајо био је Раул де Томас у 73. минуту.

Меч је неславно завршио везиста Ваљекана Оскар Трехо, који је у другом минуту надокнаде добио други жути, а затим и црвени картон.

Српски интернационалац Немања Максимовић у дресу Хетафеа провео је још једанпут свих 90 минута у игри, али је остао без значајнијег учинка.

Фудбалери Хетафеа уписали су трећу победу од почетка шампионата и прекинули низ од четири утакмице у ЛаЛиги без тријумфа и тренутно су девети на табели са 12 бодова.

На другој страни, Рајо је на претпоследњем, 19. месту са само пет освојих бодова.

Хетафе у наредном колу дочекује Бетис, а Рајо Ваљекано гостује Ђирони.

Еибар и Билбао играли 1:1 у 9. колу Примере.

Давно је био 20. август, када је Атлетик Билбао последњи пут победио у Примери. Страдао је тада на Сан Мамесу Леганес (2:1). Тачно два месеца касније, Баскијци још немају победу, а одиграли су чак седам утакмица.

Данас се нису прославили у гостима против Еибара – 1:1!

Занимљиво, Билбао је у тих седам утакмица играо и против Реала и против Барселоне и није поражен. Изгубио је само од Реал Сосиједада и Виљареала и то оба пута код куће. Међутим, ти ремији са шпанским великанима нису му помогли на табели, а тамо је стање по Атлетик прилично лоше.

Билбао је тек на 17. месту, са осам бодова, колико има и Леганес у "опасној зони".

Еибар је повео голом Бразилца Чарлеса из пенала у 17, али је само четири минута касније изједначио Инаки Вилијамс. Резултат се до краја меча више није мењао.